https://www.innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_b49654119a1c112e489e335f7_o.jpg
Ötən gündən etibarən Qazaxıstanın Almatı şəhərində Transxəzər Beynəlxalq Nəqliyyat Marşrutu üzrə Beynəlxalq Assosiasiyasının ümumi yığıncağı keçirilir.
Türkiyədə baş verən zəlzələdə həyatını itirənlərin xatirəsinin yad olunması ilə başlayan iclasda 2022-ci il üzrə Fəaliyyət Planına dair hesabat dinlənilib, daha sonra müvafiq marşrut üzrə 2023-cü ilin fəaliyyət planı, tarif siyasəti və Transxəzər Beynəlxalq Nəqliyyat Marşrutu Beynəlxalq Assosiasiyası Hüquqi Şəxslər Birliyinə yeni üzvlərin qəbulu müzakirə olunub.
İki günlük toplantıda Bakı Limanını Strateji planlama və inkişaf departamentinin müdiri Xudayar Həsənli, Satış və marketinq departamentinin müdiri Anar İbrahimov təmsil edir.
Qeyd edək ki, mütəmadi olaraq keçirilən bu toplantıların əsas məqsədi, bu marşruta daha çox yükün cəlb edilməsi ilə potensialın genişləndirilməsinə nail olmaqdır.

https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_b49654119a1c112e489e335f7_o.jpg
В Алматы состоялось Общее собрание Международной ассоциации «Транскаспийский международный транспортный маршрут».
В начале заседания минутой молчания была почтена память погибших в результате землетрясения в Турции. Был заслушан отчет о выполнении плана деятельности ассоциации в 2022 году, обсуждены план деятельности на 2023 год, тарифная политика и прием новых членов в Союз юридических лиц ТМТМ.
На двухдневной встрече Бакинский порт представляют начальник отдела стратегического планирования и развития Худаяр Гасанлы и начальник отдела продаж и маркетинга Анар Ибрагимов.
Следует отметить, что основной целью этих регулярно проводимых встреч является расширение пропускной способности за счет привлечения на этот маршрут большего количества грузов.