https://www.innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_fa28702459d37e0dcdf36b56c_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin göstərişinə əsasən qardaş ölkəyə ezam olunan Azərbaycan Ordusunun hərbi həkimləri Kahramanmaraşda fəaliyyətini davam etdirir.
Hərbi tibb personalımız Türkiyə Səhiyyə Nazirliyinin və Türkiyə Silahlı Qüvvələrinin nümayəndələri ilə qarşılıqlı əlaqədə növbəti 7 cərrahi əməliyyatı uğurla icra edib, zərərçəkmiş 41 nəfərə ambulator yardım göstəriblər.
Türkiyəyə ezam olunan Azərbaycan Ordusunun tibb personalı ümumilikdə 17 cərrahi əməliyyat icra edib, baş vermiş zəlzələdən zərərçəkən 134 nəfəri müayinə edərək onlara ambulator yardım göstəriblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_fa28702459d37e0dcdf36b56c_o.jpg
Военные врачи Азербайджанской Армии, командированные в Турцию по указанию Президента Азербайджанской Республики, Верховного Главнокомандующего Вооруженными силами Ильхама Алиева, продолжают свою деятельность в Кахраманмараше.
Во взаимодействии с представителями Министерства здравоохранения Турции и Вооруженных сил Турции военный медицинский персонал Азербайджанской Армии успешно выполнил еще 7 хирургических операций, 41 пострадавшему была оказана амбулаторная помощь.
Командированный в Турцию медицинский персонал Азербайджанской Армии выполнил в общей сложности 17 хирургических операций, были проведены обследования и оказана амбулаторная помощь 134 пострадавшим от землетрясения.