https://www.innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_305a6e499f1364ea76bc324ed_o.jpg
“Nar” 9 fevral 2023-cü il tarixindən etibarən Naxçıvan Muxtar Respublikasında 4G şəbəkəsini abunəçilərinin istifadəsinə verib. Artıq Naxçıvanda yaşayan “Nar” abunəçiləri yüksək sürətli və dayanıqlı mobil internetdən yararlana biləcəklər.
“Müştəri məmnuniyyəti hər zaman işimizin təməlində dayanır. Bu mənada, yüksək keyfiyyətli mobil rabitə xidmətlərinin yalnız paytaxt Bakıda deyil, eləcə də bölgələrdə təqdim edilməsi “Nar” üçün xüsusi önəm daşıyır. ”, - deyə “Nar”ın Baş İcraçı direktoru Qunnar Panke bildirib.
Hal-hazırda “Nar” 4G şəbəkəsi havalimanı ərazisi də daxil olmaqla, Naxçıvan şəhərini, o cümlədən Şahbuz rayonunda yerləşən Ağbulaq istirahət mərkəzini əhatə edir. Mobil operator bu ilin sonunadək Muxtar Respublika ərazisində 4G baza stansiyalarının sayını iki dəfə artırmağı planlaşdırır. Qeyd edək ki, ölkə üzrə “Nar” şəbəkəsi ərazinin 98,1%-ni, əhalinin isə 99,8%-ni əhatə edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_305a6e499f1364ea76bc324ed_o.jpg
С 9 февраля 2023 года «Nar» активирует сеть 4G для своих абонентов в Нахчыванской Автономной Республике. Абоненты «Nar», проживающие в Нахчыване, смогут воспользоваться высокоскоростным мобильным интернетом.
«Удовлетворенность клиентов всегда лежит в основе нашего бизнеса. В этом смысле предоставление качественных услуг мобильной связи не только в столице Баку, но и в регионах имеет особое значение для «Nar». ", - сказал Гуннар Панке, генеральный директор мобильного оператора.
На данный момент сеть 4G «Nar» охватывает город Нахичевань, включая территорию аэропорта, а также центр отдыха Агбулаг в Шахбузском районе. В скором времени мобильный оператор планирует удвоить количество базовых станций 4G на территории Нахичеванской Автономной Республики. Отметим, что в настоящее время сеть "Nar" охватывает 98,1% территории страны и 99,8% населения.