https://www.innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_305a6e499f1364ea76bc324ed_o.jpg
“Nar” 9 fevral 2023-cü il tarixindən etibarən Naxçıvan Muxtar Respublikasında 4G şəbəkəsini abunəçilərinin istifadəsinə verib. Artıq Naxçıvanda yaşayan “Nar” abunəçiləri yüksək sürətli və dayanıqlı mobil internetdən yararlana biləcəklər.
“Müştəri məmnuniyyəti hər zaman işimizin təməlində dayanır. Bu mənada, yüksək keyfiyyətli mobil rabitə xidmətlərinin yalnız paytaxt Bakıda deyil, eləcə də bölgələrdə təqdim edilməsi “Nar” üçün xüsusi önəm daşıyır. ”, - deyə “Nar”ın Baş İcraçı direktoru Qunnar Panke bildirib.
Hal-hazırda “Nar” 4G şəbəkəsi havalimanı ərazisi də daxil olmaqla, Naxçıvan şəhərini, o cümlədən Şahbuz rayonunda yerləşən Ağbulaq istirahət mərkəzini əhatə edir. Mobil operator bu ilin sonunadək Muxtar Respublika ərazisində 4G baza stansiyalarının sayını iki dəfə artırmağı planlaşdırır. Qeyd edək ki, ölkə üzrə “Nar” şəbəkəsi ərazinin 98,1%-ni, əhalinin isə 99,8%-ni əhatə edir.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_305a6e499f1364ea76bc324ed_o.jpg
Nar has made LTE network available to its subscribers in Nakhchivan Autonomous Republic starting from 9 February. Now, Nar subscribers residing in Nakhchivan will be able to take advantage of high-speed mobile internet.
"Customer satisfaction is always at the core of our business. In this sense, providing high-quality mobile communication services not only in Baku, but also in the regions is of utmost importance for Nar", company CEO Gunnar Pahnke noted.
Currently Nar 4G network covers Nakhchivan city including the airport area and Aghbulag recreation center at Shahbuz district,. The mobile operator plans to double the number of 4G base stations in Nakhchivan within a short period. It is notable that Nar network currently covers 98.1% of the country's territory and 99.8% of the population.