https://www.innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_45c097d830a6a917ae7aa273f_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin göstərişinə əsasən, Türkiyədə baş vermiş zəlzələdən zərər çəkən insanlara dəstək məqsədilə həyata keçirilən yardım tədbirləri davam edir.
Zəlzələ nəticəsində xəsarət alanlara dəstək olaraq, Müdafiə Nazirliyinin Tibb İdarəsinin ehtiyatından qardaş ölkəyə zəruri tibbi ləvazimatların göndərilməsi həyata keçirilib.
Tibb İdarəsinin rəhbər heyətinin iştirakı ilə qan əvəzediciləri, antibiotiklər, sarğı və tikiş materialları, dezinfeksiya edicilər, eləcə də digər məsrəf tibbi əmlakdan ibarət, ümumilikdə 15 tonluq yük nəqliyyat vasitəsilə Türkiyəyə yola salınıb.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikasının Prezidentinin tapşırığına əsasən qardaş ölkəyə yardım məqsədilə Azərbaycan Ordusunun bir qrup tibb personalı Kahramanmaraşda zəlzələ nəticəsində xəsarət alanlara səhra hospitalında tibbi xidmət göstərirlər.

https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_45c097d830a6a917ae7aa273f_o.jpg
According to the instructions of the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces, Mr. Ilham Aliyev, relief measures are being carried out to support people affected by the earthquake in Türkiye.
To support the injured necessary medical supplies were sent from the reserve of the Medical Department of the Ministry of Defense .
With the participation of the management staff of the Medical Department, a total of 15 tons of cargo consisting of blood substitutes, antibiotics, bandages and surgical sutures, disinfectants, as well as other medical supplies were sent to Türkiye.
It should be noted that, according to the order of the President of the Republic of Azerbaijan, a group of medical personnel of the Azerbaijan Army are providing medical care to the injured in the field hospital in Kahramanmarash to help the fraternal country.