Sahibə Qafarova Azərbaycanın Misir Ərəb Respublikasındakı səfirliyində olub
Sahibə Qafarova Azərbaycanın Misir Ərəb Respublikasındakı səfirliyində olub Sahibə Qafarova Azərbaycanın Misir Ərəb Respublikasındakı səfirliyində olub
Milli Məclisin sədri Sahibə Qafarovanın başçılığı ilə Misir Ərəb Respublikasında səfərdə olan parlament nümayəndə heyəti ölkəmizin buradakı səfirliyinə gəlib.
Milli Məclisin sədri səfirliyin inzibati binasının foyesində ucaldılmış Ulu Öndər Heydər Əliyevin büstü önünə gül dəstələri qoyaraq, müasir Azərbaycan dövlətçiliyinin memarının əziz xatirəsini ehtiramla yad edib.
Sonra səfir Elxan Poluxov səfirliyin fəaliyyəti barədə Milli Məclisin sədrinə ətraflı məlumat verib.
Parlamentin sədri səfirlik əməkdaşlarının fəaliyyəti üçün burada yaradılmış şəraitlə tanış olub, onlara gələcək fəaliyyətləri ilə bağlı tövsiyələrini verib.

https://innews.az/uploads/news/2023-02/_innews_ac4114e44c7552465d7e85f01_o.jpg
The parliamentary delegation led by Chair of the Milli Majlis Sahiba Gafarova and visiting in the Arab Republic of Egypt right now have called at the embassy of Azerbaijan in Cairo.
The leader of the Milli Majlis put flower bouquets at the bust of the Great Leader Heydar Aliyev in the embassy building’s foyer and paid homage to the precious memory of the modern Azerbaijani State’s architect.
Ambassador Elkhan Polukhov gave Sahiba Gafarova an exhaustive account about the operations of the diplomatic mission.
The Speaker of the Milli Majlis checked the working conditions maintained for the embassial staff and gave the mission employees recommendations about their eventual service.