Bakı Dövlət Universiteti (BDU) “TEKNOFEST-2023” festivalında fəal iştirak edəcək.
BDU-nun festivala qatılacaq 14 komandasının müxtəlif kateqoriyalar üzrə təqdim etdiyi 23 layihə yarışmanın ilk mərhələsini keçərək növbəti mərhələyə vəsiqə qazanıb.
Qeyd edək ki, “TEKNOFEST-2023” festivalı 16-19 mart tarixlərində İzmir, 27 aprel – 1 may tarixlərində İstanbul, 30 avqust – 3 sentyabr tarixlərində isə Ankara şəhərində keçiriləcək.
İlk dəfə Türkiyə sərhədlərindən kənarda “İki Dövlət, Tək Millət, Tək Festival” şüarı ilə 2022-ci ilin may ayında Azərbaycanda təşkil olunan “TEKNOFEST Azərbaycan” festivalında BDU 14 layihə ilə təmsil olunub. BDU-nu təmsil edən komandalar Aqrar texnologiyalar kateqoriyası üzrə II, Sosial yönümlü texnologiyalar kateqoriyası üzrə isə III yerə layiq görülüb.

Бакинский государственный университет (БГУ) примет активное участие в фестивале «TEKNOFEST-2023». 23 проекта, представленные 14 командами БГУ, которые примут участие в фестивале, прошли первый этап конкурса и вышли в следующий этап.
Отметим, что фестиваль «TEKNOFEST-2023» пройдет в Измире с 16 по 19 марта, в Стамбуле с 27 апреля по 1 мая и в Анкаре с 30 августа по 3 сентября.
БГУ на фестивале «TEKNOFEST-Азербайджан», организованном впервые за пределами Турции в Азербайджане в мае 2022 года, был представлен 14 проектами. Команды БГУ были удостоены 2-го места в номинации «Аграрные технологии» и 3-го места в номинации «Социально ориентированные технологии».