https://www.innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_d4e05773f2d4c33490c5c6cf7_o.jpg
Qonaqlara sessiyanın təşkili barədə məlumat verilib. Bildirilib ki, BDU-da 2022-2023-cü tədris ilinin payız semestrinin yanvarın 5-dən başlayan imtahan sessiyası fevralın 3-dək davam edəcək. Ümumilikdə sessiya ərzində imtahanlarda bakalavriatura səviyyəsində 927 qrup üzrə 20 mindən çox, magistratura səviyyəsində isə 261 ixtisaslaşma üzrə 1961 tələbənin iştirakı nəzərdə tutulub. İmtahanların yoxlanılması təchiz olunmuş 8 geniş auditoriyada həyata keçirilir. Sessiyanın gedişinə operativ nəzarət, tələbələrin biliyinin qiymətləndirilməsində şəffaflığı təmin etmək məqsədilə İmtahan Qərargahı və Apelyasiya Komissiyası yaradılıb. Komissiya sessiya müddətində imtahanların gedişi ilə əlaqədar ərizə, təklif və Təhsil Nazirliyinin "Qaynar xətt"i vasitəsilə daxil olmuş şikayətlərin operativ araşdırılmasını təmin edir.
Sonra İctimai Nəzarət Şurasının üzvləri və KİV nümayəndələri imtahana nəzarət otaqlarında, ayrı-ayrı auditoriyalarda prosesi müşahidə edib, tələbələrin imtahanların gedişinə münasibətləri ilə maraqlanıblar.

https://innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_d4e05773f2d4c33490c5c6cf7_o.jpg
С участием членов Совета общественного контроля Бакинского государственного университета (БГУ) и представителей СМИ отслеживался ход экзаменационной сессии осеннего семестра.
Гости были проинформированы об организации экзаменационной сессии. Сообщено, что сессия осеннего семестра 2022-2023 учебного года в БГУ, начавшаяся 5 января, продлится до 3 февраля. Ожидается, что во время сессии в экзаменах примут участие более 20000 студентов бакалавриата и 1961 студента магистратуры. Проверка экзаменации производится в 8 оборудованных аудиториях. В целях обеспечения оперативного контроля за ходом сессии и прозрачности оценивания знаний студентов созданы Экзаменационный штаб и Апелляционная комиссия. Комиссия обеспечивает рассмотрение заявлений, предложений и жалоб по вопросам проведения экзаменов, поступивших на «Горячую линию» Министерства науки и образования.
Затем члены Совета общественного контроля и представители СМИ наблюдали за процессом экзаменации из контрольных помещений и в отдельных аудиториях, интересовались отношением студентов к ходу экзаменов.