https://www.innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_98b8dccd4a6208e22ff03e837_o.jpg
“28 Mall” ticarət mərkəzində yerləşən “CinemaPlus” premium kinoteatrında tarixi komediya-dram janrında olan “Babylon” Amerika filminin premyeradan öncə nümayişi keçirilib.
Film 1920-ci illərin sonlarında, Hollivudun səssiz kinodan səsli kinoya keçidi zamanı, bir çox personajların yüksəlişi və enişindən bəhs edir.
Rejissor və ssenari müəllifi Demyen Şazell.
Baş rollarda: Bred Pitt, Marqo Robbi, Dieqo Calva, Cin Smart, Covan Adepo və Li Cun Li.
Tədbirdə şou-biznes ulduzları, jurnalistlər, blogerlər, sahibkarlar və iri təşkilat rəhbərləri iştirak ediblər.
Qonaqlar, “S Dizayn” dekorasiya şirkəti tərəfindən yaradılmış 20-ci illərin sonlarının ab-havasını hiss etdilər. İfaçılar Qorqud və Mado Salih retro mahnıları ilə gecəyə rəng qatıblar. Saksofonçu Emin Kazımzadə gözəl caz melodiyaları ifa edib. “A1” rəqs qrupundan kabare üslubunda parlaq alovlandırıcı şou oldu.
Həmçinin tədbirin təşkilinə “MADO” restoranı, “Astoria Wines Azerbaijan” İtalyan şirkəti və “ArtEast Group” reklam agentliyi də dəstək olub.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_98b8dccd4a6208e22ff03e837_o.jpg
В кинотеатре премиум класса «CinemaPlus», расположенном в ТЦ «28 Mall» прошёл предпремьерный показ американского эпического фильма в жанре исторической комедийной драмы «Вавилон».
Фильм повествует о взлётах и падениях множества персонажей в эпоху перехода Голливуда от немого кино к звуковому кинематографу в конце 1920-х годов.
Режиссёр и сценарист картины Дэмьен Шазелл. Главные роли исполнили Брэд Питт, Марго Робби, Диего Кальва, Джин Смарт, Джован Адепо и Ли Джун Ли.
Гости почувствовали на себе атмосферу конца 20-х годов, которая создала декор компания «S Dizayn». Исполнители Qorqud и Mado Salih украсили вечер, исполнив ретро песни. Саксофонист Эмин Казимзаде сыграл прекрасные джазовые мелодии. Яркое зажигательное шоу в стиле Кабаре было от танцевальной группы «А1».
Также поддержку в организации мероприятия оказали ресторан MADO, итальянская компания Astoria Wines Azerbaijan и рекламное агентство ArtEast Group.