https://www.innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_ac4a9697b55224efd05eade07_o.jpg
Müdafiə nazirinin təsdiq etdiyi plana əsasən 20 Yanvar faciəsinin 33-cü ildönümü ilə əlaqədar Azərbaycan Ordusunda şəxsi heyətə vətənpərvərlik nümunələrinin təbliğ edilməsi, mənəvi və döyüş ruhunun yüksəldilməsi istiqamətində silsilə tədbirlər keçirilib.
Tədbirlər çərçivəsində hərbi qulluqçular Şəhidlər xiyabanlarını ziyarət edib, hərbi hissə, müəssisə və təşkilatlarda Həzi Aslanov adına Ordu İdeoloji və Mədəniyyət Mərkəzinin, eləcə də Gəncə Qarnizonu İdeoloji və Mədəniyyət Mərkəzinin yaradıcı kollektivinin də iştirakı ilə 20 Yanvar faciəsinə həsr olunmuş sənədli filmlər, videoçarxlar və kitab sərgiləri nümayiş etdirilib.
Mərasimlərdə 20 Yanvar faciəsinin tarixi əhəmiyyətindən danışılıb, Ümummilli Lider Heydər Əliyev və Azərbaycan Respublikası Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin baş vermiş hadisələr barədə həqiqətlərin dünya ictimaiyyətinə çatdırılması istiqamətində həyata keçirdiyi siyasətin uğurları barədə ətraflı məlumat verilib. Çıxış edənlər həmin tarixi dövrdə milli-azadlıq uğrunda mübarizəyə qalxmış oğul və qızlarımızın fədakarlığı, xalqımızın qəhrəmanlığı barədə xatirələrini tədbir iştirakçıları ilə bölüşüblər.

https://innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_ac4a9697b55224efd05eade07_o.jpg
According to the plan approved by the Minister of Defense, on the occasion of the 33rd anniversary of the January 20 tragedy, the Azerbaijan Army held a series of events to promote patriotism among the military personnel, as well as raise morale and fighting spirit.
As part of the events, servicemen visited the Alleys of Shehids. With the participation of collectives of the Army Ideological and Cultural Center named after Hazi Aslanov and the Ganja Garrison Ideological and Cultural Center, documentaries, videos and book exhibitions dedicated to the January 20 tragedy were shown in military units, institutions and organizations.
The ceremonies highlighted the historical significance of the January 20 tragedy, and the successful policy carried out by National Leader Heydar Aliyev and the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces, Mr. Ilham Aliyev, to inform the world community about the events' truth. The speakers remembered the dedication of our sons and daughters, who fought for national liberation during that historical period, as well as the heroism of the Azerbaijani people.