https://www.innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_ac4a9697b55224efd05eade07_o.jpg
Müdafiə nazirinin təsdiq etdiyi plana əsasən 20 Yanvar faciəsinin 33-cü ildönümü ilə əlaqədar Azərbaycan Ordusunda şəxsi heyətə vətənpərvərlik nümunələrinin təbliğ edilməsi, mənəvi və döyüş ruhunun yüksəldilməsi istiqamətində silsilə tədbirlər keçirilib.
Tədbirlər çərçivəsində hərbi qulluqçular Şəhidlər xiyabanlarını ziyarət edib, hərbi hissə, müəssisə və təşkilatlarda Həzi Aslanov adına Ordu İdeoloji və Mədəniyyət Mərkəzinin, eləcə də Gəncə Qarnizonu İdeoloji və Mədəniyyət Mərkəzinin yaradıcı kollektivinin də iştirakı ilə 20 Yanvar faciəsinə həsr olunmuş sənədli filmlər, videoçarxlar və kitab sərgiləri nümayiş etdirilib.
Mərasimlərdə 20 Yanvar faciəsinin tarixi əhəmiyyətindən danışılıb, Ümummilli Lider Heydər Əliyev və Azərbaycan Respublikası Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin baş vermiş hadisələr barədə həqiqətlərin dünya ictimaiyyətinə çatdırılması istiqamətində həyata keçirdiyi siyasətin uğurları barədə ətraflı məlumat verilib. Çıxış edənlər həmin tarixi dövrdə milli-azadlıq uğrunda mübarizəyə qalxmış oğul və qızlarımızın fədakarlığı, xalqımızın qəhrəmanlığı barədə xatirələrini tədbir iştirakçıları ilə bölüşüblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_ac4a9697b55224efd05eade07_o.jpg
Согласно плану, утвержденному министром обороны, по случаю 33-й годовщины трагедии 20 Января в Азербайджанской Армии был проведён ряд мероприятий, направленных на популяризацию образцов патриотизма, повышение морально-боевых качеств личного состава.
В рамках мероприятий военнослужащие посетили Аллеи Шехидов. В воинских частях, учреждениях и организациях с участием творческих коллективов Армейского идеологического и культурного центра имени Ази Асланова, а также Идеологического и культурного центра Гянджинского гарнизона были продемонстрированы документальные фильмы, видеоролики, представлены книжные выставки, посвященные трагедии 20 Января.
На мероприятиях было рассказано об исторической значимости трагедии 20 Января, дана информация об успешной политике, проводимой общенациональным лидером Гейдаром Алиевым и Президентом Азербайджанской Республики, Верховным Главнокомандующим Вооруженными силами Ильхамом Алиевым по доведению до мировой общественности фактов о произошедших событиях. Выступившие поделились с участниками мероприятия воспоминаниями о самоотверженности наших сынов и дочерей, поднявшихся в тот исторический период на борьбу за национальное освобождение, о героизме нашего народа.