İlham Əliyev Davosda "Carlsberg Group" şirkətinin prezidenti və baş icraçı direktoru ilə görüşüb
İlham Əliyev Davosda "Carlsberg Group" şirkətinin prezidenti və baş icraçı direktoru ilə görüşüb İlham Əliyev Davosda "Carlsberg Group" şirkətinin prezidenti və baş icraçı direktoru ilə görüşüb
Yanvarın 18-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Davosda “Carlsberg Group” şirkətinin prezidenti və baş icraçı direktoru Kees ‘t Hart ilə görüşü olub.
Görüşdə “Carlsberg Group” şirkətinin Azərbaycandakı fəaliyyətindən məmnunluq ifadə edildi. Azərbaycanda aparılan iqtisadi islahatların biznes mühitinə müsbət təsiri qeyd olundu.
Carlsberg Azerbaijan-ın "AzərŞəkər" ilə tərəfdaşlıq çərçivəsində Azərbaycanda pivəlik arpanın 100%  lokallaşdırdığı bildirildi. Görüş zamanı səməni istehsalı zavodunun "AzərŞəkər" şirkəti tərəfindən yaxın zamanda təməli qoyulacağı və 2024-cü ildə fəaliyyətə başlanmasına dair planlar müzakirə olundu.
Kees 't Hart Şirkətimizin fəaliyyətinə verdiyi dəstəyə görə Prezident İlham Əliyevə minnətdarlığını bildirdi.

Ильхам Алиев встретился в Давосе с президентом и главным исполнительным директором компании Carlsberg Group
Ильхам Алиев встретился в Давосе с президентом и главным исполнительным директором компании Carlsberg Group Ильхам Алиев встретился в Давосе с президентом и главным исполнительным директором компании Carlsberg Group
18 января Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев встретился в Давосе с президентом и главным исполнительным директором компании Carlsberg Group Кеесом 'т Хартом.
На встрече была выражена удовлетворенность деятельностью компании Carlsberg Group в Азербайджане. Было отмечено положительное влияние проводимых в Азербайджане экономических реформ на бизнес-среду.
Было сообщено, что в рамках партнерства с "AzerSheker" осуществлен 100% переход на локальный пивоваренный ячмень, а также запланирована постройка солодовни, начало деятельности которой будет в 2024 году.
Кеес 'т Харт выразил признательность Президенту Ильхаму Алиеву за поддержку деятельности нашей компании.