İlham Əliyev Davosda "Carlsberg Group" şirkətinin prezidenti və baş icraçı direktoru ilə görüşüb
İlham Əliyev Davosda "Carlsberg Group" şirkətinin prezidenti və baş icraçı direktoru ilə görüşüb İlham Əliyev Davosda "Carlsberg Group" şirkətinin prezidenti və baş icraçı direktoru ilə görüşüb
Yanvarın 18-də Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin Davosda “Carlsberg Group” şirkətinin prezidenti və baş icraçı direktoru Kees ‘t Hart ilə görüşü olub.
Görüşdə “Carlsberg Group” şirkətinin Azərbaycandakı fəaliyyətindən məmnunluq ifadə edildi. Azərbaycanda aparılan iqtisadi islahatların biznes mühitinə müsbət təsiri qeyd olundu.
Carlsberg Azerbaijan-ın "AzərŞəkər" ilə tərəfdaşlıq çərçivəsində Azərbaycanda pivəlik arpanın 100%  lokallaşdırdığı bildirildi. Görüş zamanı səməni istehsalı zavodunun "AzərŞəkər" şirkəti tərəfindən yaxın zamanda təməli qoyulacağı və 2024-cü ildə fəaliyyətə başlanmasına dair planlar müzakirə olundu.
Kees 't Hart Şirkətimizin fəaliyyətinə verdiyi dəstəyə görə Prezident İlham Əliyevə minnətdarlığını bildirdi.

https://innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_51d8710cc4035650fecf867a6_o.jpg
Ilham Aliyev, the President of the Republic of Azerbaijan, met with Cees 't Hart, the chief executive officer of Carlsberg Group, in Davos.
In the meeting, the parties praised Carlsberg Group's initiatives in Azerbaijan. The benefits of the economic reforms implemented in Azerbaijan in the business climate were stressed by the parties.
It was noted that within the framework of partnership with AzerSheker, a 100% transition to local malting barley has been carried out, and the construction of a malt house is planned, the start of which will be in 2024.
Cees 't Hart thanked President Ilham Aliyev for his support of the Carlsberg Group's operations in Azerbaijan.