https://www.innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_5b73cf31aea2d43c129db0330_o.jpg
Beynəlxalq Türk Mədəniyyəti və İrsi Fondunun prezidenti Günay Əfəndiyeva Ankaraya səfəri çərçivəsində Türk Əməkdaşlıq və Koordinasiya Agentliyinin (TİKA) sədri Sərkan Kayalar ilə görüşüb.
Görüşdə Fondun prezidenti Günay Əfəndiyeva rəhbərlik etdiyi təşkilatın Türk xalqlarının qədim mədəni-mənəvi dəyərlərinin qorunması, beynəlxalq miqyasda tanıdılması və gələcək nəsillərə ötürülməsi üzrə çoxşaxəli fəaliyyətindən söz açıb. Fondun prezidenti ümumtürk irsinin yayılması istiqamətində təşkilat tərəfindən türk dövlətləri ilə yanaşı, həm də digər xarici ölkələrdə keçirilmiş müxtəlif layihələr haqqında ətraflı məlumat verib. Günay Əfəndiyeva Fond ilə TİKA arasında qarşılıqlı əlaqələrin inkişafından məmnunluğunu bildirərək, əməkdaşlığın uğurla davam edəcəyinə inandığını vurğulayıb.
Türk Əməkdaşlıq və Koordinasiya Agentliyinin (TİKA) sədri Sərkan Kayalar Türk Əməkdaşlıq Təşkilatlarından olan Fond ilə iş birliyinə əhəmiyyət verdiyini qeyd edib. Sərkan Kayalar təşkilat tərəfindən türk dövlətlərinə məxsus zəngin mədəniyyətin təbliği yönündə Türk Dünyasının sərhədlərindən kənarda da önəmli tədbirlərin təşkil olunmasını, kitabların nəşr edilməsini yüksək qiymətləndirib. O, Fond ilə ortaq fəaliyyətə hər zaman hazır olduğunu bildirib.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_5b73cf31aea2d43c129db0330_o.jpg
The President of the International Turkic Culture and Heritage Foundation, Gunay Afandiyeva, met with the chairman of the Turkish Cooperation and Coordination Agency (TIKA), Sarkan Kayalar, during her visit to Ankara.
At the meeting, the President of the Foundation, Gunay Afandiyeva, talked about the multifaceted activities of the organization she leads on the preservation of the ancient cultural and spiritual values of the Turkic people, their international recognition and transmission to future generations. The President of the Foundation gave information about various projects carried out by the organization in Turkic states and other foreign countries in order to spread the all-Turkic heritage. Gunay Afandiyeva expressed her satisfaction with the development of mutual relations between the Foundation and TIKA, emphasizing that she believes in the successful continuation of the cooperation.
Chairman of the Turkish Cooperation and Coordination Agency (TİKA) Sarkan Kayalar noted that he attaches importance to cooperation with the Foundation, which is one of the Turkic Cooperation Organizations. Sarkan Kayalar highly appreciated the organizing of important events outside the borders of the Turkic World and the publication of books by the organization in the direction of promoting the rich culture of the Turkic states. He noted his readiness for joint activities with the Foundation.