https://www.innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_c37be7094e406057b89fd1706_o.jpg
Müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun təsdiq etdiyi illik plana əsasən birlik, birləşmə, hərbi hissə və xüsusi təyinatlı təhsil müəssisələrinin kadr işləri üzrə heyətinin təlim-metodiki toplanışı keçirilir.
Əvvəlcə xalqımızın Ümummilli Lideri Heydər Əliyevin və Azərbaycanın müstəqilliyi, ərazi bütövlüyü uğrunda şəhid olanların xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib. Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himni səsləndirilib.
Toplanışda çıxış edən Şəxsi Heyət Baş İdarəsi rəisinin müavini - Kadrlar İdarəsinin rəisi general-mayor Elçin Xəlilov müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun salamlarını çatdıraraq ötən il ərzində görülmüş işlər və 2023-cü ildə qarşıda duran vəzifələr barədə məlumat verib.
General-mayor E.Xəlilov Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Azərbaycan Ordusunda aparılan islahatların uğurla davam etdirildiyini və bu islahatların Müdafiə Nazirliyinin rəhbərliyi tərəfindən daim diqqət mərkəzində saxlanıldığını xüsusi vurğulayıb.
İdarə rəisi Azərbaycan Ordusunun müasir orduların modelinə uyğun yeni inkişaf mərhələsinə keçməsi üçün təşkilati-ştat strukturunun təkmilləşdirildiyini qeyd edib, cari il üzrə qarşıda duran əsas tapşırıqları tədbir iştirakçılarının diqqətinə çatdırıb.
Toplanışda çıxış edən hərbi qulluqçular ordumuzun döyüş qabiliyyətinin daim yüksək səviyyədə saxlanılması üçün kadr hazırlığı və komplekləşdirmə üzrə həyata keçirilən fəaliyyətlər barədə məruzələrlə çıxış ediblər.

https://innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_c37be7094e406057b89fd1706_o.jpg
Согласно годовому плану, утвержденному министром обороны генерал-полковником Закиром Гасановым, проводятся учебно-методические сборы с участием кадровых составов соединений, объединений, воинских частей и специальных военно-учебных заведений.
Сначала минутой молчания была почтена память общенационального лидера нашего народа Гейдара Алиева и шехидов, отдавших жизнь во имя независимости и территориальной целостности Азербайджана. Прозвучал Государственный гимн Азербайджанской Республики.
Выступивший на сборах заместитель начальника Главного управления по личному составу - начальник Кадрового управления генерал-майор Эльчин Халилов передал участникам приветствия министра обороны генерал-полковника Закира Гасанова, проинформировал о проделанной работе в прошлом году и предстоящих задачах на 2023 год.
Генерал-майор Э.Халилов особо подчеркнул, что реформы, проводимые в Азербайджанской Армии под руководством Президента Азербайджанской Республики, Верховного Главнокомандующего Вооруженными силами Ильхама Алиева, успешно продолжаются, и эти реформы находятся в центре внимания руководства Министерства обороны.
Начальник Управления отметил совершенствование организационно-штатной структуры Азербайджанской Армии для перехода на новый этап развития, соответствующий модели современных армий, довел до внимания участников мероприятия основные задачи на текущий год.
Участвующие в сборах военнослужащие выступили с докладами о проводимой работе по подготовке и комплектованию кадров для поддержания боеспособности нашей армии на высшем уровне.