https://www.innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_6a87273bd9a4ea75fefe746c0_o.jpg
Bakı Dövlət Universiteti (BDU) və Qazaxıstanın Əl-Fərabi adına Qazax Milli Universiteti arasında magistratura pilləsində “Dəniz və enerji hüququ” ixtisaslaşması üzrə beynəlxalq ikili diplom proqramının ilk buraxılışı olub. BDU-nun rektoru Elçin Babayev bu gün ikili diplom proqramının Qazaxıstandan olan məzunu Baiturbay Orynbassara diplomunu təqdim edib və ona uğurlar arzulayıb. Qeyd edib ki, “Dəniz və enerji hüququ” ixtisaslaşması üzrə beynəlxalq ikili diplom proqramının məzunları dəniz və enerji ölkələri olan Azərbaycan və Qazaxıstanda bu sahələrin inkişafına töhfə verməklə yanaşı, ölkələrimiz arasında dostluq münasibətlərinin daha da dərinləşməsində iştirak edəcəklər.
BDU və Qazaxıstanın Əl-Fərabi adına Qazax Milli Universiteti arasında magistratura pilləsində “Dəniz və enerji hüququ” ixtisaslaşması üzrə beynəlxalq ikili diplom proqramı 2020-ci ildə imzalanıb. Proqram çərçivəsində 8 nəfər təhsil alıb. Onlardan 6-sı azərbaycanlı, 2-si qazaxıstanlıdır.

https://innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_6a87273bd9a4ea75fefe746c0_o.jpg
Состоялся первый выпуск международной программы двойного диплома по специализации «Морское и энергетическое право» на уровне магистратуры между Бакинским государственным университетом (БГУ) и Казахским национальным университетом имени аль-Фараби Казахстана.
Ректор БГУ Эльчин Бабаев вручил диплом программы двойного диплома выпускнику из Казахстана Байтурбаю Орынбасару и пожелал ему успехов. Ректор отметил, что выпускники программы двойного диплома по специальности «Морское и энергетическое право» будут способствовать развитию этих направлений в Азербайджане и Казахстане, являющихся морскими и энергетическими странами, и способствовать углублению дружественных отношений между ними.
Программа двойного диплома между БГУ и Казахским национальным университетом имени аль-Фараби подписана в 2020 году. В рамках программы прошли обучение 8 человек, в том числе 6 граждан Азербайджана.