https://www.innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_1cb76fe90b83301c8bd25720f_o.jpg
Yanvarın 11-də müdafiə nazirinin birinci müavini – Azərbaycan Ordusunun Baş Qərargah rəisi general-polkovnik Kərim Vəliyev Heydər Əliyev adına Hərbi İnstitutda olub.
General-polkovnik K.Vəliyev semestr imtahanlarının gedişini yoxlayıb, hərbi institutun tədris-maddi bazasına baxış keçirib, elektron kitabxana, kompüter və digər sinif otaqlarında yaradılan şəraitlə tanış olub.
Baş Qərargah rəisi şəxsi heyətlə görüşərək onların qarşısında çıxış edib.
Vətən müharibəsində əldə edilmiş qələbədən sonra bölgədə yaranan vəziyyət, azad edilmiş ərazilərdə həyata keçirilən bərpa-quruculuq işləri çərçivəsində hərbi infrastrukturun genişləndirilməsi və digər məsələlərə toxunan general-polkovnik K.Vəliyev Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin son müsahibəsində Azərbaycan Ordusu ilə bağlı səsləndirdiyi fikirləri bir daha şəxsi heyətə çatdırıb. O, Ali Baş Komandanın istənilən əmrini yerinə yetirməyə Ordumuzun hər an hazır olduğunu bildirərək ölkəmizin Cənubi Qafqazın ən güclü Ordusuna malik olduğunu xüsusi vurğulayıb.
Hərbi təhsil sahəsində qardaş Türkiyə və dünyanın digər qabaqcıl ölkələrinin təcrübəsindən yararlanmağın vacibliyini qeyd edən Baş Qərargah rəisi gələcək zabitlərin peşəkar komandir kimi yetişməsi üçün fərdi hazırlığa xüsusi diqqət yetirilməsini, habelə bilik və bacarıqlarının daim artırılmasını tövsiyə edib.
Hərbi təhsil sahəsində islahatların davam etdiriləcəyini qeyd edən general-polkovnik K.Vəliyev təlim və tədris prosesinin daha keyfiyyətli təşkili ilə bağlı müdafiə nazirinin tapşırıqlarını aidiyyəti vəzifəli şəxslərə çatdırıb.

https://innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_1cb76fe90b83301c8bd25720f_o.jpg
On January 11, the First Deputy Minister of Defense – Chief of the General Staff of the Azerbaijan Army, Colonel General Karim Valiyev, visited the Military Institute named after Heydar Aliyev.
Colonel General K. Valiyev checked the progress of semester exams and inspected the training and material base of the Military Institute, as well as got acquainted with the conditions created in the electronic library, computer rooms and other classrooms.
The Chief of the General Staff met with the military personnel and delivered a speech to them.
Touching upon the situation arisen in the region after the victory in the Patriotic War, the expansion of military infrastructure within the framework of repair and construction work done in the liberated territories, and other issues, Colonel General K. Valiyev once again delivered to the military personnel the thoughts about the Azerbaijan Army expressed by the President of the Republic of Azerbaijan, Mr. Ilham Aliyev in his recent interview. The First Deputy Minister of Defense noted that Azerbaijan Army is constantly ready to fulfill any order of the Supreme Commander-in-Chief, and emphasized that our country has the strongest army in the South Caucasus.
Stressing the significance of applying the experience of fraternal Türkiye and the world’s advanced countries in the field of military education, the Chief of the General Staff recommended paying special attention to the individual training of future officers, as well as constantly improving their knowledge and skills to raise them as professional commanders.
Noting that the reforms in the field of military education will be continued, Colonel General K. Valiyev delivered the Defense Minister’s instructions on the further high-quality organization of the training and educational process to the relevant officers.