https://www.innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_24d498e81643244ace55946e2_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin tapşırığına əsasən yanvarın 3-də müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Quru Qoşunlarının qərargahında olub.
General-polkovnik Z.Həsənov Quru Qoşunlarının Döyüşü İdarəetmə Mərkəzində əməliyyat şəraiti ilə bağlı məruzələri dinləyib, xidməti-döyüş fəaliyyətinə dair müvafiq göstərişlər verib.
Sonra Quru Qoşunlarının idarə heyəti ilə keçirilən xidməti müşavirədə görülən işlərin təhlili aparılıb, döyüş hazırlığının və hərbi qulluqçuların peşəkarlıq səviyyələrinin daim yüksək səviyyədə saxlanılması, eləcə də bölmələrin və idarəetmə məntəqələrinin praktiki məşq etdirilməsi ilə bağlı göstərişlər verilib.
General-polkovnik Z.Həsənov Ali Baş Komandanın Azərbaycan Ordusunun qarşısında qoyduğu tapşırıqları aidiyyəti üzrə komandir-rəis heyətinin diqqətinə çatdırıb. Müşavirə iştirakçılarına 2023-cü ildə xidmətlərində uğurlar arzulayıb.

https://innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_24d498e81643244ace55946e2_o.jpg
По поручению Президента Азербайджанской Республики, Верховного Главнокомандующего Вооруженными Силами Ильхама Алиева, 3 января министр обороны генерал-полковник Закир Гасанов побывал в штабе Сухопутных войск.
В Центре боевого управления Сухопутных войск генерал-полковник З.Гасанов заслушал доклады об оперативной обстановке, дал соответствующие указания по служебно-боевой деятельности.
Затем на служебном совещании с руководством Сухопутных войск был проведен анализ проделанной работы, даны указания по поддержанию боеготовности и профессионализма военнослужащих на высоком уровне, а также по практической подготовке подразделений и пунктов управления.
Генерал-полковник З.Гасанов довел до сведения командно-начальствующего состава задачи, поставленные Верховным главнокомандующим перед Азербайджанской Армией, и пожелал участникам совещания успехов в службе в 2023 году.