https://www.innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_24d498e81643244ace55946e2_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin tapşırığına əsasən yanvarın 3-də müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Quru Qoşunlarının qərargahında olub.
General-polkovnik Z.Həsənov Quru Qoşunlarının Döyüşü İdarəetmə Mərkəzində əməliyyat şəraiti ilə bağlı məruzələri dinləyib, xidməti-döyüş fəaliyyətinə dair müvafiq göstərişlər verib.
Sonra Quru Qoşunlarının idarə heyəti ilə keçirilən xidməti müşavirədə görülən işlərin təhlili aparılıb, döyüş hazırlığının və hərbi qulluqçuların peşəkarlıq səviyyələrinin daim yüksək səviyyədə saxlanılması, eləcə də bölmələrin və idarəetmə məntəqələrinin praktiki məşq etdirilməsi ilə bağlı göstərişlər verilib.
General-polkovnik Z.Həsənov Ali Baş Komandanın Azərbaycan Ordusunun qarşısında qoyduğu tapşırıqları aidiyyəti üzrə komandir-rəis heyətinin diqqətinə çatdırıb. Müşavirə iştirakçılarına 2023-cü ildə xidmətlərində uğurlar arzulayıb.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_24d498e81643244ace55946e2_o.jpg
Under the instruction of the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces, Mr. Ilham Aliyev, on January 3, the Minister of Defense, Colonel General Zakir Hasanov, visited the headquarters of the Land Forces.
At the Combat Control Center of the Land Forces, Colonel General Z. Hasanov heard reports on the operational situation and set relevant instructions on service and combat activities.
Then, the done work was analyzed, and instructions on maintaining the combat readiness and professionalism of servicemen at a constant high level, as well as practical training of units and control points were given during an official meeting held with the Land Forces’ command staff.
Colonel General Z. Hasanov delivered to the command staff the tasks assigned to the Azerbaijan Army by the Supreme Commander-in-Chief. The Minister wished the meeting participants success in the military service in 2023.