https://www.innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_c6d6f037428c93935851296c4_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin tapşırığına əsasən yanvarın 2-də müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov və nazirliyin digər rəhbər heyəti Quru Qoşunların tank və artilleriya hərbi hissələrində olub.
Müdafiə naziri burada şəhidlərin xatirəsinə ucaldılan abidəni ziyarət edərək önünə gül dəstələri qoyub.
Hərbi hissələrin silahlanmasında olan tank və artilleriya qurğularına baxış keçirilib, döyüş heyətlərinin nəzəri və praktiki bilikləri, habelə döyüş hazırlığı yoxlanılıb.
General-polkovnik Z.Həsənov hərbi hissənin simulyasiya mərkəzinin tədris-maddi bazası ilə tanış olub, müvafiq göstərişlər verib.
Sonra Müdafiə naziri və nazirliyin digər rəhbər heyəti Hərbi Hava Qüvvələrinin pilotsuz uçuş aparatları (PUA) hərbi hissəsinə gəlib.
PUA-lara baxış keçirən müdafiə naziri onların texniki vəziyyəti ilə maraqlanıb, heyətlərin hazırlıq səviyyəsini yoxlayıb.
Müdafiə naziri ziyarət etdiyi hərbi hissələrin şəxsi heyətinin hazırlığını yüksək qiymətləndirib və döyüş hazırlığında fərqlənən bir qrup hərbi qulluqçuya qiymətli hədiyyələr təqdim edib.
General-polkovnik Z.Həsənov hərbi hissələrdə yaradılan şəraitlə tanış olub, şəxsi heyətin xidməti və sosial qayğıları ilə maraqlanıb, onlara 2023-cü ildə xidmətlərində uğurlar arzulayıb.
Nazir yeni tədris dövründə təlimlərin daha səmərəli keçirilməsi, hərbi qulluqçuların döyüş hazırlığının daim yüksək səviyyədə saxlanması ilə bağlı vəzifəli şəxslər qarşısında müvafiq tapşırıqlar qoyub.

https://www.innews.az/uploads/news/2023-01/_innews_c6d6f037428c93935851296c4_o.jpg
Under the instruction of the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces, Mr. Ilham Aliyev, on January 2, the Minister of Defense, Colonel General Zakir Hasanov, and the leadership of the Ministry visited the tank and artillery military units of the Land Forces.
The Defense Minister laid flowers at the monument erected here in memory of Shehids.
Tank and artillery pieces available in the armament of the military units were inspected, and the combat crews’ theoretical and practical knowledge, as well as combat readiness were checked.
Colonel General Z. Hasanov got acquainted with the training and material base of the simulation center of the military unit and gave relevant instructions.
Then the Defense Minister and the leadership of the Ministry arrived at the unmanned aerial vehicles military unit of the Air Force.
The Defense Minister inspected the UAVs and inquired about their technical condition, as well as checked the readiness of the crews.
The Defense Minister highly appreciated the readiness of the military units’ personnel and presented valuable gifts to a group of servicemen who distinguished themselves in combat training.
Colonel General Z. Hasanov got acquainted with the conditions created in military units, enquired about the military personnel’s service and social concerns, as well as wished them success in military service in 2023
The Minister set relevant instructions to the high-ranking officers on the further effective conduct of exercises during the new training period and maintaining the combat readiness of military personnel at a constant high level.