https://www.innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_02c5c54581636266e0b6f79cb_o.jpg
Müdafiə nazirinin birinci müavini - Azərbaycan Ordusunun Baş Qərargah rəisi general-polkovnik Kərim Vəliyev və nazirliyin digər rəhbər heyəti azad edilmiş ərazilərdə dislokasiya olunan hərbi hissələrdə olublar.
Əvvəlcə birliyin idarə heyəti ilə görüşən Baş Qərargah rəisi müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənovun tapşırıqlarını aidiyyəti üzrə şəxsi heyətə çatdırıb. Şəxsi heyətin peşəkarlığı və qoşunların döyüş hazırlığına xüsusi diqqət yetirilməsi, təlimlərin, o cümlədən səhra məşğələlərinin intensivliyinin artırılması barədə tapşırıqlar verib.
Sonra döyüş mövqelərində növbətçilik aparan heyətlə görüşən general-polkovnik K.Vəliyev onun döyüş və mənəvi-psixoloji hazırlığını yüksək qiymətləndirib.
Daha sonra Azərbaycan Ordusunun Baş Qərargah rəisi bir neçə hərbi hissələri, o cümlədən Komando hərbi hissəsini ziyarət edib, həmçinin Şuşada xidmət edən hərbi qulluqçularla görüşüb.
General-polkovnik K.Vəliyev hərbi hissələrdə şəxsi heyət üçün yaradılan şəraitlə tanış olub, döyüş qabiliyyətinin daha da artırılması və döyüşə hazırolma vəziyyətinin yüksək səviyyədə saxlanılması barədə tapşırıqlar verib.
Şəxsi heyətlə görüşlərdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi altında Orduda aparılan islahatlar çərçivəsində əldə olunmuş nailiyyətlərdən danışan Baş Qərargah rəisi həyata keçirilən tədbirlər nəticəsində Azərbaycan Ordusunun əməliyyat və döyüş imkanlarının xeyli artdığını qeyd edib.
Müdafiə nazirinin birinci müavini şəxsi heyətin taktiki-xüsusi hazırlığının və peşəkarlıq səviyyəsinin daim yüksək səviyyədə saxlanılması məqsədilə keçirilən təlim və məşqlərin keyfiyyətinin daha da artırılması, həmçinin qazanılan döyüş təcrübəsinin növbəti ildə keçiriləcək təlimlərdə də geniş tətbiq edilməsi ilə bağlı komandanlıq qarşısında müvafiq tapşırıqlar qoyub.
Şəxsi heyətlə birlikdə nahar etdikdən sonra Baş Qərargah rəisi hərbi qulluqçuların qayğıları ilə maraqlanıb və Müdafiə Nazirliyinin rəhbərliyi adından onları qarşıdan gələn Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il bayramı münasibətilə təbrik edib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_02c5c54581636266e0b6f79cb_o.jpg
The First Deputy Minister of Defense – Chief of the General Staff of the Azerbaijan Army, Colonel General Karim Valiyev, and the leadership of the Ministry visited military units stationed in the liberated territories.
At first, the Chief of the General Staff met with the command staff of the Army Corps and delivered to the military personnel the instructions of the Minister of Defense, Colonel General Zakir Hasanov. He set instructions on paying special attention to the professionalism of the military personnel and the combat readiness of the troops, as well as increasing the intensity of exercises and field training sessions.
Having met with the personnel who is on duty in combat positions, Colonel General K. Valiyev highly appreciated their combat and moral-psychological readiness.
Then the Chief of the General Staff of the Azerbaijan Army visited several military units, including the commando military unit, as well as met with servicemen serving in Shusha.
Colonel General K. Valiyev got acquainted with the conditions created in military units for personnel, as well as gave instructions on further improving combat capability and maintaining the state of combat readiness at a high level.
During the meetings with the military personnel, the Chief of the General Staff spoke about the achievements gained within the reforms carried out in the Army under the leadership of the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces, Mr. Ilham Aliyev, and emphasized that the operational and combat capabilities of the Azerbaijan Army have significantly increased as a result of the conducted activities.
The First Deputy Minister of Defense set relevant instructions to command staff on further improvement of the quality of exercises and training held to maintain the level of tactical-special training and professionalism of military personnel at a constant high level, as well as the extensive application of the acquired combat experience during the exercises to be held next year.
After having lunch with the military personnel, the Chief of the General Staff enquired about the concerns of servicemen and on behalf of the leadership of the Defense Ministry congratulated them on the upcoming Day of Solidarity of World Azerbaijanis and New Year.