https://www.innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_354f863fb4f845dcc4d4ed3cf_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Energetika Nazirliyi yanında Bərpa Olunan Enerji Mənbələri Dövlət Agentliyinin (AREA) yeni loqosu təqdim edilib.
Loqo konsentrik çevrələr və yarımçevrələr üzərində yerləşən külək turbini təsvirindən ibarətdir. Çevrələr enerjinin yayılmasını, külək turbini isə “yaşıl enerji” növlərindən biri hesab olunan külək enerjisini tərənnüm edir. Yenilənməyin rəmzi olan çevrənin sonu və başlanğıcı olmadığı kimi, bərpa olunan enerji də tükənməzdir, daim yenilənir və təbiətdəki balansı qoruyur.
Loqonun əsas rəngləri qara və yaşıldır. Qara rəng gücü, yaşıl rəng isə ekoloji təmiz bərpa olunan enerjini əks etdirir.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_354f863fb4f845dcc4d4ed3cf_o.jpg
The new logo of the Azerbaijan Renewable Energy Agency (AREA) under the Ministry of Energy was presented.
The logo consists of a wind turbine placed on concentric circles and semicircles. The circles envisage spreading of energy, and the wind turbine refers to wind energy being the "Green energy" form. As the symbol of renewal being deprived of inception and conclusion the Renewable energy is inexhaustible, constantly renewing itself and maintaining the balance in nature.
The main colors of the logo are Black and Green. The Black color represents power and the Green color refers to environmentally friendly renewable energy.