https://www.innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_1a7166c605a4595a96df1e42e_o.jpg
Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Şuşa rayonu üzrə xüsusi nümayəndəsi, Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinin Müşahidə Şurasının sədri Aydın Kərimovun rəhbərliyi ilə Müşahidə Şurasının növbəti - ikinci iclası keçirilib.
İdarənin İctimaiyyətlə əlaqələr və informasiya təminatı şöbəsindən innews.media bildiriblər ki, iclasda Şuşa Şəhəri Dövlət Qoruğu İdarəsinin icraçı direktorunun müavini, icraçı direktor vəzifələrini müvəqqəti icra edən Tural Novruzov əsas hədəflərin əks olunduğu və 2026-cı ilədək icrası nəzərdə tutulan Şuşa Şəhər Dövlət Qoruğu İdarəsinin Strateji inkişaf planını Müşahidə Şurası üzvlərinə təqdim edilib. Plan ümumi rəy nəticəsində qəbul olunub.
Eyni zamanda, Müşahidə Şurasının iclasında bir sıra təşkilati məsələlər də müzakirə olunub və Dövlət Qoruğu İdarəsinə yeni daxili auditor təyin edilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_1a7166c605a4595a96df1e42e_o.jpg
Special Representative of the President of the Republic of Azerbaijan in Shusha district, Chairman of the Supervisory Board of the Shusha City State Reserve Department Aydin Karimov chaired the next – 2nd meeting of the Supervisory Board.
Deputy Executive Director of the Shusha City State Reserve Department, Acting Executive Director Tural Novruzov presented the Strategic Development Plan of the Shusha City State Reserve Department, which includes the main goals and is expected to be implemented by 2026, to the members of the Supervisory Board, and the plan was adopted by common opinion.
Moreover, a number of organizational issues were discussed at the meeting of the Supervisory Board, and a new internal auditor was appointed to the Shusha City State Reserve Department.