Azərbaycanın müdafiə naziri Türkiyədə gürcüstanlı həmkarı ilə görüşüb
Azərbaycanın müdafiə naziri Türkiyədə gürcüstanlı həmkarı ilə görüşüb Azərbaycanın müdafiə naziri Türkiyədə gürcüstanlı həmkarı ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov dekabrın 21-də Türkiyədə Gürcüstanın müdafiə naziri cənab Cuanşer Burçuladze ilə görüşüb.
İkitərəfli görüşdə ölkələrimizin ərazi bütövlüyünün qarşılıqlı şəkildə dəstəklənməsinin vacibliyi qeyd edilib, ikitərəfli hərbi əməkdaşlığın inkişafının bölgədə sabitliyin və təhlükəsizliyin təmin olunmasına töhfə verəcəyi bildirilib.
Tərəflər Azərbaycan və Gürcüstan arasında müdafiə sahəsində əməkdaşlığın yüksələn xətlə inkişaf etdiyini xüsusi vurğulayıblar.
Görüşdə ölkələrimiz arasında hərbi əməkdaşlığın müxtəlif sahələri üzrə ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb, regional təhlükəzislik və qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələlər müzakirə edilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_afe058414ebd268b8e79595d9_o.jpg
21 декабря министр обороны Азербайджанской Республики генерал-полковник Закир Гасанов встретился в Турции с министром обороны Грузии господином Джуаншером Бурчуладзе.
На встрече была подчеркнута важность взаимной поддержки территориальной целостности обеих стран, отмечено, что развитие двустороннего военного сотрудничества внесет вклад в обеспечение стабильности и безопасности в регионе.
Стороны особо подчеркнули, что сотрудничество между Азербайджаном и Грузией в области обороны развивается по восходящей линии.
На встрече был проведен подробный обмен мнениями по различным сферам двустороннего военного сотрудничества, обсуждены вопросы региональной безопасности и другие вопросы, представляющие взаимный интерес.