Azərbaycanın müdafiə naziri Türkiyənin milli müdafiə naziri ilə görüşüb
Azərbaycanın müdafiə naziri Türkiyənin milli müdafiə naziri ilə görüşüb Azərbaycanın müdafiə naziri Türkiyənin milli müdafiə naziri ilə görüşüb
Türkiyədə rəsmi səfərdə olan Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov Türkiyə Respublikasının milli müdafiə naziri cənab Hulusi Akar ilə görüşüb.
Görüşdə hərbi, hərbi-texniki, hərbi-təhsil və digər sahələrdə əməkdaşlığın inkişaf perspektivləri müzakirə edilib, bu istiqamətdə görülən işlərin daha da genişləndirilməsinin vacibliyi qeyd olunub.
İkitərəfli görüşdə hər iki qardaş ölkənin dövlət başçılarının səmimi münasibətlərinin digər sahələrə olduğu kimi hərbi əməkdaşlıq sahəsinə də müsbət təsir etdiyi xüsusi vurğulanıb.
Azərbaycan və Türkiyə Respublikaları arasında qarşılıqlı inam, etimad və dəstəyə əsaslanan əməkdaşlığın bundan sonra da müvəffəqiyyətlə inkişaf etdiriləcəyinə və möhkəmlənəcəyinə əminlik ifadə olunub.

https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_f9925ae75774df5e043e65553_o.jpg
The Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan, Colonel General Zakir Hasanov, who is on an official visit to Türkiye, met with the Minister of National Defense of the Republic of Türkiye, Mr. Hulusi Akar.
The meeting discussed the prospects of cooperation in military, military-technical, military-educational, and other fields, as well as emphasized the importance of further expansion of the work in this field.
At the bilateral meeting, it was emphasized that the friendly relations of the heads of state of both fraternal countries have a positive effect on the field of military cooperation as well as on other fields.
Confidence in further successful strengthening cooperation based on mutual trust and support between the Republics of Azerbaijan and Türkiye was expressed.