https://www.innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_ae22359ec4624c61e51fed1e7_o.jpg
Bu münasibətlə 17 dekabr “Dəniz Mall” Ticarət Mərkəzində yerləşən kinoteatrda, “CinemaPlus” kinosevərlərlə birlikdə öz yubileyini qeyd etdi. Kinoteatr çoxlu sayda qonaqlarla möhtəşəm bir festival keçirdi.
Foto zona, şarlar, bayraqlar, “Dolivets Events” şirkətinin animatorları, hündür boylu kuklalar və “Merry Band” peşəkar musiqi qrupunun müşaiyəti ilə təkcə uşaqları deyil, böyükləri də sevindirdi.
“ArtEast Group” reklam agentliyi festivala böyük məmnuniyyətlə qatılan qonaqların və tamaşaçıların foto və video çəkilişini təşkil etdi.
Lakin sürprizlər bununla da bitməyib və CinemaPlus belə əlamətdar gün üçün xüsusi hazırlanmış aksiya ilə hamını sevindirmək qərarına gəlib. Biletləri onlayn almaqla siz “Soliton” şirkətindən müxtəlif hədiyyələr qazanma şansı əldə edirsiniz. Aksiya dekabrın 31-dək qüvvədə olacaq.
“CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsi öz ənənəsini pozmayaraq növbəti dəfə çox parlaq festival keçirmişdir.
CinemaPlus şəbəkəsinə 10 kinoteatr, 50+ ekran və 5000+ oturacaq daxildir.
Yüksək ölçülü 3D-kontentini nümayiş etdirmək imkanı olan rəqəmsal proyeksiya sistemi və yüksək keyfiyyətli kinoekranlar ilə təchiz olunub. Həmçinin, gücləndirilmiş parlaqlıq və “Enhanced 4K Barco” dəqiq təsvirinə malikdir. Bütün bunlar və başqa amillər kinofilmləri ən yaxşı keyfiyyətdə nümayiş etdirmək imkanı yaradır.
“CinemaPlus” kinoteatrlar şəbəkəsinin tətbiq etdiyi “Platinum Movie Suites” konsepsiyası tamaşaçılara yüksək komfortlu, dəbdəbəli və dəridən hazırlanmış, söykənəcəyi tam arxaya açılan italyan və ispan kreslolarda film izləmək və kinoseans zamanı qida və içkiləri sifariş etmək imkanı yaradır.
Həmçinin kinoteatrda, zalların yuxarı pillələrində yerləşən, 6 nəfərdən 12 nəfərə kimi oturacaqları olan 6 şüşəli mini Skybox zalları var. Tamaşaçılar fərdi işıqlandırma və gadjetlərin şarj cihazı ilə təchiz olunmuş rahat oturacaqlarda film izləməkdən zövq ala biləcəklər. Hər bir Skybox zalına giriş lift ilə mümkündür.
Kinoteatrda xüsusi qonaqlar üçün quraşdırılmış masalar və ayaq dayağı olan geniş, rahat, avtomatik qatlanan oturacaqlarla təchiz olunmuş iki VIP DIAMOND zalları var.
Bütün oturacaqlar bir-birindən müəyyən məsafədə yerləşir, bu da rahatlıq mühiti yaradır. Son sıralarda, ev şəraitini xatırladan rahat divanlar var.
Bundan əlavə “CinemaPlus” Azərbaycanda ilk dəfə Dolby Atmos texnologiyası tətbiq edib.
Səs müşayiətini kinoteatrın istənilən yerinə yerləşdirmək və yerini dəyişmək imkanı hesabına Dolby Digital Atmos film yaradıcılarına kinoda səsi yeni bir mərhələyə çıxarmaq imkan yaradır. Nəticədə tamaşaçı ekranda baş verənləri sadəcə izləmir, hadisənin mərkəzinə daxil olur.
Həmçinin, 4DX formatı ölkəmizdə yalnız “CinemaPlus” kinoteatrında tətbiq olunur. 4DX innovativ kinoteatr texnologiyası kəskin süjetli blokbasterləri və qorxu filmlərini hərəkət, fırlanma və kreslodan titrəyişlər, su damcıları və külək, ildırım və qar, sabun köpükləri və ətir kimi əlavə xüsusi effektlər ilə vizual effektlərini genişləndirir. Bunun nəticəsində 4DX, tamaşaçıları böyük ekranda baş verən hadisələrə sövq etməklə kino sənayesində ən valehedici formatlardan biri hesab olunur.
“CinemaPlus” hər zaman sizə xoş sürprizlər etməyə və kino dünyasında olan ən son premyeralarla sevindirməyə hazırdır.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_ae22359ec4624c61e51fed1e7_o.jpg
В этом году знаменитой сети кинотеатров «CinemaPlus» исполняется 10 лет. По этому случаю 17 декабря кинотеатр «CinemaPlus», расположенный в Торговом центре «Dəniz Mall», отметил свой 10-летний юбилей вместе с любителями кино. Кинотеатр устроил грандиозный фестиваль, в котором с удовольствием приняло большое количество гостей.
Фотозона, шары, флаги, аниматоры от компании «Dolivets Events» и ростовые куклы с сопровождением профессиональной музыкальной группы «Merry Band» радовали не только детей, но и взрослых.
Рекламное агентство «ArtEast Group» устроило фотосессию гостям и зрителям с участниками шоу-программы фестиваля.
Но на этом сюрпризы не закончились и «CinemaPlus» решил порадовать так же всех акцией, специально подготовленной к такому дню.
Покупая онлайн билеты, можно выиграть различные подарки от компании «Soliton». Акция будет действовать до 31 декабря.
Сеть кинотеатров «CinemaPlus» не нарушая своих традиций, в очередной раз провел очень яркий фестиваль, не забывая радовать всех своих поклонников.
Хотим отметить, что в сеть кинотеатров «CinemaPlus» входит 10 кинотеатров, 50+ экранов и 5000+ посадочных мест.
«CinemaPlus» — это сеть кинотеатров, которая имеет цифровые проекционные системы с высоким разрешением и возможностью показа 3D-контента. Также высококачественные киноэкраны, технологии повышенной яркости и четкости изображения "Enhanced 4KBarco" позволяют показывать кинофильмы в наилучшем и наивысшем качестве.
Концепция «Platinum Movie Suites», применяемая в сети кинотеатров “CinemaPlus” предлагает зрителям возможность просмотра фильма в зале с роскошными кожаными итальянскими и испанскими креслами повышенной комфортности и откидной спинкой, возможностью заказа еды и напитков прямо во время киносеанса.
Уникальные залы Skybox только в кинотеатре «CinemaPlus». Застеклённые 6 мини залы Skybox, расположены в верхних ярусах зрительного зала, с посадочными местами от 6 до 12 человек. Зрители смогут насладиться просмотром кино на удобных кожаных креслах, оснащенных индивидуальным освещение и зарядкой для гаджетов. Вход в каждый Skybox зал отдельный с помощью лифта.
Для особых гостей в кинотеатре два VIP DIAMOND зала, оборудованные большими комфортными автоматически раскладывающими креслами со встроенными столиками и подставкой для ног. Все кресла расположены на некотором расстоянии друг от друга, что создаёт атмосферу уединённости и уюта. В последних рядах установлены комфортабельные диваны, напоминающие домашнюю обстановку.
Кроме этого, сеть кинотеатров “CinemaPlus” впервые в Азербайджане применила мировую систему Dolby Atmos.
Благодаря возможности размещения и перемещения звукового сопровождения в любую точку кинотеатра технология Dolby Atmos позволяет создателям фильмов вывести звук в кино на принципиально новый уровень. В результате зритель не просто наблюдает за происходящим на экране, а перемещается в центр событий.
Также, формат 4DX в нашей стране есть только в кинотеатре «СinemaPlus». Инновационная кинотеатральная технология 4DX расширяет визуальные эффекты остросюжетных блокбастеров и фильмов ужасов с дополнительными спецэффектами, такими как, движение, вращение и толчки кресел, водяные брызги и ветер, молния и снег, мыльные пузыри и аромат. В результате этого 4DX является одним из самых захватывающих форматов в индустрии кино, вовлекающий зрителей в действие, происходящее на большом экране.