https://www.innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_d0ad87dff426f757de6828611_o.jpg
Azərbaycan Respublikası ilə Türkiyə Respublikası arasında 2022-ci il üçün ikitərəfli hərbi əməkdaşlıq proqramına uyğun olaraq hər iki ölkənin Hərbi Hava Qüvvələrinin (HHQ) nümayəndələri arasında 13-cü Qərargah danışıqları keçirilib.
Qonaqları salamlayan müdafiə nazirinin müavini - Hərbi Hava Qüvvələrinin komandanı general-leytenant Ramiz Tahirov hər iki qardaş ölkə arasında keçirilən Qərargah danışıqlarının əhəmiyyətini vurğulayıb.
Görüşdə Azərbaycan və Türkiyə HHQ arasında hərbi əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub, qarşılıqlı təcrübə mübadiləsinin əhəmiyyəti qeyd edilib, eləcə də müxtəlif məsələlərə dair ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb.
Qeyd edək ki, plana uyğun olaraq qardaş ölkənin nümayəndə heyəti HHQ-nin hərbi hissələrini ziyarət edəcək.

https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_d0ad87dff426f757de6828611_o.jpg
In accordance with the bilateral military cooperation program between the Republic of Azerbaijan and the Republic of Türkiye for 2022, the 13th staff talks between representatives of both countries’ Air Forces were held.
Welcoming the guests, Deputy Minister of Defense - Commander of the Air Force, Lieutenant General Ramiz Tahirov, emphasized the importance of staff talks held between the fraternal countries.
At the meeting, issues of military cooperation between the Azerbaijani and Turkish Air Forces were discussed, the importance of mutual exchange of experience was stressed, and a detailed exchange of views on various issues was held.
It should be noted that the delegation of the fraternal country will visit the Azerbaijan Air Force military units in accordance with the plan.