https://www.innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_d0ad87dff426f757de6828611_o.jpg
Azərbaycan Respublikası ilə Türkiyə Respublikası arasında 2022-ci il üçün ikitərəfli hərbi əməkdaşlıq proqramına uyğun olaraq hər iki ölkənin Hərbi Hava Qüvvələrinin (HHQ) nümayəndələri arasında 13-cü Qərargah danışıqları keçirilib.
Qonaqları salamlayan müdafiə nazirinin müavini - Hərbi Hava Qüvvələrinin komandanı general-leytenant Ramiz Tahirov hər iki qardaş ölkə arasında keçirilən Qərargah danışıqlarının əhəmiyyətini vurğulayıb.
Görüşdə Azərbaycan və Türkiyə HHQ arasında hərbi əməkdaşlıq məsələləri müzakirə olunub, qarşılıqlı təcrübə mübadiləsinin əhəmiyyəti qeyd edilib, eləcə də müxtəlif məsələlərə dair ətraflı fikir mübadiləsi aparılıb.
Qeyd edək ki, plana uyğun olaraq qardaş ölkənin nümayəndə heyəti HHQ-nin hərbi hissələrini ziyarət edəcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_d0ad87dff426f757de6828611_o.jpg
В соответствии с программой двустороннего военного сотрудничества между Азербайджаном и Турцией на 2022 год, состоялись 13-е штабные переговоры между представителями ВВС двух стран.
Поприветствовав гостей, заместитель министра обороны - командующий ВВС генерал-лейтенант Рамиз Таиров отметил важность штабных переговоров между двумя братскими странами.
На встрече были обсуждены вопросы военного сотрудничества между ВВС Азербайджана и Турции, отмечена важность взаимного обмена опытом, проведен обстоятельный обмен мнениями по различным вопросам.