https://www.innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_880d3c1f3334f08b64b524bf3_o.jpg
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı cənab İlham Əliyevin komandanlığı altında Azərbaycan Ordusunun qələbəsi ilə başa çatan Vətən müharibəsi nəticəsində azad edilən ərazilərimizdə mühəndis işləri davam etdirilir.
Mühəndis Qoşunlarının digər dövlət qurumları ilə qarşılıqlı fəaliyyəti nəticəsində cari il ərzində Kəlbəcər, Laçın və Daşkəsən rayonları istiqamətində mürəkkəb relyefli, o cümlədən çətin keçilən ərazilərdə bölmələrin fəaliyyətini təmin etmək məqsədilə ümumilikdə 334 km-dən çox yeni təminat yolu çəkilib.
Bundan başqa Mühəndis Qoşunlarının hissə və bölmələri tərəfindən Kəlbəcər, Laçın və Daşkəsən rayonları istiqamətində avtomobil və döyüş texnikası kalonlarının təhlükəsiz, eyni zamanda, fasiləsiz hərəkətini təmin etmək məqsədilə 2022-ci ilin noyabr və dekabr ayları ərzində ümumilikdə 2564 km yol qar örtüyündən təmizlənib.

https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_880d3c1f3334f08b64b524bf3_o.jpg
Engineering work continues in the territories liberated as a result of the victory in the Patriotic War, gained by the Azerbaijan Army under the command of the President of the Republic of Azerbaijan, Supreme Commander-in-Chief of the Armed Forces, Mr. Ilham Aliyev.
As a result of the interaction of the Engineering Troops with other government agencies, a total of more than 334 km of new supply roads have been laid during the current year in the direction of the Kalbajar, Lachin and Dashkasan regions in order to ensure the units’ activities in areas with difficult and rough terrain.
Moreover, throughout November and December 2022, units and subunits of the Engineering Troops cleared a total of 2564 km of roads from snow cover to ensure the safe and uninterrupted movement of military vehicle convoys in the direction of the Kalbajar, Lachin and Dashkasan regions.