https://www.innews.az/uploads/news/2022-03/_innews_b9a00d767d12449714b10d538_o.jpg
Kapital Bank xaricdən cəlb etdiyi peşəkarın iştirakı ilə əməkdaşları üçün “Bir Design Meetup” tədbirini təşkil edib. 11 mart 2022-ci il tarixində baş tutan tədbirə bankın dizayn və müştəri təcrübəsinin araşdırması üzrə funksional sahəsində fəaliyyət göstərən əməkdaşlar qatılıblar.
Məhsul dizaynı üzrə funksional sahənin lideri olan Roman Pavlichuk Kapital Bank-ın məhsul dizaynı strategiyası, 2022-ci ildə tətbiq ediləcək yeniliklər barədə məlumatlar verib, həmçinin öz peşəkar təcrübəsini əməkdaşlarla paylaşıb. Əməkdaşları maraqlandıran sualları cavablandıran Roman, müasir trendlər, müştəri münasibətləri və məhsulların özəllikləri barədə də danışıb.
Məlumat üçün bildirək ki, Roman Pavliçuk beynalxalq təcrübəyə malik məhsul dizayneridir, Ecom və Fintech sahələri üzrə ixtisaslaşıb. 10 ildən artıqdır ki, dizayn komandalarını idarə edir. Tinkoff biznesdə komanda lideri olduğu müddətdə, müştərilər üçün şəxsi kabinetin dizaynını yaradıb. 2020-ci ildə Markswebb reytinq agentliyi interfeysin rahatlığını və funksionallığını təhlil edərək, onu sahibkarlar üçün onlayn banklar arasında birinci yerə layiq görüb.
Qeyd edək ki, ölkənin maliyyə qurumları arasında ən böyük işəgötürən olan Kapital Bank-da hazırda 4000-dən artıq əməkdaş çalışır. Əməkdaşlarının inkişafına, iş şəraitinin yaxşılaşdırılmasına töhfə vermək üçün bank daim müxtəlif yeni proqramlar və layihələr həyata keçirir.

https://innews.az/uploads/news/2022-03/_innews_b9a00d767d12449714b10d538_o.jpg
Kapital Bank организовал для своих работников Bir Design Meetup с участием привлеченного из-за рубежа специалиста. В мероприятии, которое состоялось 11 марта 2022 года, приняли участие сотрудники, работающие в функциональной области по дизайну и исследованию клиентского опыта.
Лидер функциональной области по дизайну продуктов Роман Павличук рассказал о дизайн-стратегии Kapital Bank, нововведениях, которые будут внедрены в этой сфере в 2022 году, а также поделился с сотрудниками своим профессиональным опытом. Отвечая на вопросы участников мероприятия, Роман также рассказал о новых тенденциях в сфере коммуникаций с клиентами и особенностях современных банковских продуктов.
Роман Павличук — продуктовый дизайнер с международным опытом, специализирующийся на Ecom и Fintech. Руководит дизайн-командами более 10 лет. Будучи лидером команды в «Тинькофф Бизнес», разработал для клиентов дизайн личного кабинета. В 2020 году рейтинговое агентство Markswebb проанализировало удобство и функциональность интерфейса кабинета и присудило ему первое место среди онлайн-банков для предпринимателей.
Следует отметить, что Kapital Bank является одним из крупнейших работодателей финансового сектора страны, в банке на сегодняшний день трудится около 4000 человек. Kapital Bank постоянно реализует различные новые программы и проекты, чтобы способствовать развитию своих сотрудников, улучшению условий их труда.