https://www.innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_9b6d974874711ef9ae43b149c_o.jpg
13 dekabr 2022-ci il tarixində Azərbaycanda 2-ci dəfə İllik İnnovasiya Sammiti keçiriləcək. “Bakı dünyaya səslənir!” şüarı ilə keçirilən tədbir PAŞA Holding-in təşkilatçılığı, İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin dəstəyi ilə baş tutacaq. Kapital Bank isə sammitin baş sponsorudur.
Sammitin məqsədi texnologiya sahəsində aparıcı şəxsləri və şirkətləri, eləcə də innovasiya yönümlü startapları Bakıda bir araya gətirmək, onlar üçün peşəkar müzakirələr, fikir və təcrübə mübadiləsi imkanı yaratmaq və bununla da regionda innovasiya ekosisteminin formalaşmasına dəstək göstərməkdir.
Sammit zamanı ölkənin aparıcı şirkətlərinin nümayəndələrinin, dünyaca məşhur spikerlərin və yerli və xarici startapların iştirakı ilə təqdimatlar, panel müzakirələri, birtərəfli çıxışlar, startap təqdimatları, eləcə də “workshop”lar baş tutacaq. Sammitə öz sahəsində yeniliklərə imza atmaq, innovasiya ekosisteminin bir parçası olmaq və düzgün əlaqələr quraraq inkişafa keçmək istəyən hər kəs qatıla bilər. Tədbir barədə daha ətraflı məlumatı https://innovationsummit.az saytından əldə etmək olar.
Qeyd edək ki, bilet satışlarından əldə olunacaq gəlir regionlarda yaşayan və təhsil alan gənclərin, həmçinin region əhalisinin innovasiya və ümumi təşəbbüskarlıq mövzuları ilə əlaqəli sahələrin inkişafı üçün ayırılacaq.
Ölkənin birinci bankı olan Kapital Bank PAŞA Holding-ə daxildir və Azərbaycanda ən böyük filial şəbəkəsi - 113 filialı və 24 şöbəsi ilə müştərilərin xidmətindədir. Bankın məhsul və xidmətləri barədə daha ətraflı məlumat almaq üçün https://kapitalbank.az saytına, 196 Sorğu Mərkəzinə və ya Bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə müraciət edə bilərsiniz. Nağd pul krediti sifarişi üçün - https://kbl.az/krdt, Birbank kartı sifarişi üçün - https://kbl.az/tkstcrd.

https://innews.az/uploads/news/2022-12/_innews_9b6d974874711ef9ae43b149c_o.jpg
On December 13, 2022, Azerbaijan will host the Annual Innovation Summit for the second time. The event, which will be held under the motto “Baku IS Calling”, will be organized by PASHA Holding with the support of the Innovation and Digital Development Agency. Kapital Bank is the major sponsor of the Summit.
The purpose of the Summit is to bring together leading organizations and relevant government agencies, as well as innovation-oriented start-ups in Baku to discuss innovations, create opportunities for participants to exchange ideas and experiences, and thereby support the development of the region's innovation ecosystem.
The Summit will include presentations, panel discussions, speeches, and workshops with the participation of representatives of the major companies of Azerbaijan, world-famous speakers, local and foreign start-ups. The summit is open to anyone who wants to innovate in their field, become part of the innovation ecosystem and grow by making the right connections. To discover more about the Summit follow https://innovationsummit.az.
It should be noted that proceeds from the sale of tickets to the Summit will be directed to the development of young people living and studying in the regions of Azerbaijan, as well as to the innovation-related initiatives in the regions.