4 saylı qadın cəzaçəkmə müəssisəsində "İdman həyatdır" şüarı altında badminton turniri keçirilib
4 saylı qadın cəzaçəkmə müəssisəsində "İdman həyatdır" şüarı altında badminton turniri keçirilib 4 saylı qadın cəzaçəkmə müəssisəsində "İdman həyatdır" şüarı altında badminton turniri keçirilib
Bakı Şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsi, Azərbaycan Badminton Federasiyası və Azərbaycan Respublikası Ədliyyə Nazirliyi Penitensiar Xidmətinnin birgə təşkilatçılığı ilə 4 saylı qadın cəzaçəkmə müəssisəsində “İdman həyatdır” şüarı altında badminton turniri keçirilib.
Qeyd edək ki, daha öncə Penitensiar Xidmətin 2, 7 və 17 saylı cəzaçəkmə müəssisələrində “İdman Həyatdır” adlı airbadminton turniri keçirilib.
Turnirdə I, II və III yerin qaliblərinə diplomlar, cəzaçəkmə müəssisəsində məhkumların mütəmadi olaraq badminton idman növü ilə məşğul olmaları məqsədilə müxtəlif idman ləvazimatları və digər hədiyyələr təqdim edilib.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_d221de387595b306acb22d1bd_o.jpg
A badminton tournament under the slogan "Sport is life" was held in women's penitentiary No. 4 with the joint organization of the Baku City Youth and Sports Department, the Azerbaijan Badminton Federation and the Penitentiary Service of the Ministry of Justice of the Republic of Azerbaijan.
It should be noted that an airbadminton tournament called "Sport is Life" was held earlier in prisons No. 2, 7 and 17 of the Penitentiary Service.
The winners of the I, II and III places in the tournament were presented with diplomas, various sports equipment and other gifts in order to regularly practice badminton in the penitentiary.