4 saylı qadın cəzaçəkmə müəssisəsində "İdman həyatdır" şüarı altında badminton turniri keçirilib
4 saylı qadın cəzaçəkmə müəssisəsində "İdman həyatdır" şüarı altında badminton turniri keçirilib 4 saylı qadın cəzaçəkmə müəssisəsində "İdman həyatdır" şüarı altında badminton turniri keçirilib
Bakı Şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsi, Azərbaycan Badminton Federasiyası və Azərbaycan Respublikası Ədliyyə Nazirliyi Penitensiar Xidmətinnin birgə təşkilatçılığı ilə 4 saylı qadın cəzaçəkmə müəssisəsində “İdman həyatdır” şüarı altında badminton turniri keçirilib.
Qeyd edək ki, daha öncə Penitensiar Xidmətin 2, 7 və 17 saylı cəzaçəkmə müəssisələrində “İdman Həyatdır” adlı airbadminton turniri keçirilib.
Turnirdə I, II və III yerin qaliblərinə diplomlar, cəzaçəkmə müəssisəsində məhkumların mütəmadi olaraq badminton idman növü ilə məşğul olmaları məqsədilə müxtəlif idman ləvazimatları və digər hədiyyələr təqdim edilib.

https://innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_d221de387595b306acb22d1bd_o.jpg
Турнир по бадминтону под лозунгом «Спорт – это жизнь» прошел в женской исправительной колонии №4 при совместной организации Управления молодежи и спорта города Баку, Федерации бадминтона Азербайджана и Пенитенциарной службы Министерства юстиции Азербайджанской Республики. .
Отметим, что ранее турнир по аэробадминтону под названием «Спорт – это жизнь» проходил в колониях № 2, 7 и 17 УИС.
Победителям, занявшим I, II и III места в турнире, были вручены дипломы, различный спортивный инвентарь и другие подарки для того, чтобы регулярно заниматься бадминтоном в исправительном учреждении.