https://www.innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_5a38767e40bd01392784635dc_o.jpg
Bakı Şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsi (BŞGİBİ) və “Xəzər İntellektual Gənclər Klubu”nun birgə təşkilatçılığı ilə Ağdamın işğaldan azad edilməsinə həsr olunmuş “Nə? Harada? Nə zaman?” oyunu üzrə intellektual yarış keçirilib.
İlk öncə Vətənimizin suverenliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda şəhid olanların xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
İntellektual yarışda 25 komanda iştirak edib. Bilik yarışmasında Ağdam rayonunun tarixindən, orada aparılan tikinti-quruculuq işlərindən, müzəffər Azərbaycan ordusunun Vətən Müharibəsi zamanı göstərdiyi qəhrəmanlıqlar, qəhrəman döyüşçülərimiz, dövlətçilik quruculuğumuz haqqında müxtəlif suallar verilib.
Maraqlı mübarizə şəraitində keçən yarışın yekun nəticələrinə görə, “1 Nəfər + ?” komandası qalib olub. “ATMOS” komandası ikinci, “Sol İnvictus” komandası üçüncü yerə layiq görülüb. Yarışın mükafatçıları BŞGİBİ tərəfindən müvafiq dərəcəli diplomlar və xatirə hədiyyələri ilə təltif olunublar.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_5a38767e40bd01392784635dc_o.jpg
"What?" dedicated to the liberation of Aghdam from the occupation, jointly organized by the Baku City Youth and Sports Department and the "Khazar Intellectual Youth Club". Where? When?" an intellectual competition was held on the game.
First of all, the memory of those who died for the sovereignty and territorial integrity of our Motherland was commemorated with a minute of silence.
25 teams participated in the intellectual competition. In the Bilk competition, various questions were asked about the history of Aghdam region, the construction works carried out there, the heroic deeds of the victorious Azerbaijani army during the Patriotic War, our heroic fighters, and our statehood building.
According to the final results of the competition, which took place under interesting conditions, "1 Person + ?" team won. The "ATMOS" team was awarded the second place, and the "Sol Invictus" team was awarded the third place. The winners of the competition were awarded diplomas and commemorative gifts by BSHGIBI.