https://www.innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_5a38767e40bd01392784635dc_o.jpg
Bakı Şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsi (BŞGİBİ) və “Xəzər İntellektual Gənclər Klubu”nun birgə təşkilatçılığı ilə Ağdamın işğaldan azad edilməsinə həsr olunmuş “Nə? Harada? Nə zaman?” oyunu üzrə intellektual yarış keçirilib.
İlk öncə Vətənimizin suverenliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda şəhid olanların xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
İntellektual yarışda 25 komanda iştirak edib. Bilik yarışmasında Ağdam rayonunun tarixindən, orada aparılan tikinti-quruculuq işlərindən, müzəffər Azərbaycan ordusunun Vətən Müharibəsi zamanı göstərdiyi qəhrəmanlıqlar, qəhrəman döyüşçülərimiz, dövlətçilik quruculuğumuz haqqında müxtəlif suallar verilib.
Maraqlı mübarizə şəraitində keçən yarışın yekun nəticələrinə görə, “1 Nəfər + ?” komandası qalib olub. “ATMOS” komandası ikinci, “Sol İnvictus” komandası üçüncü yerə layiq görülüb. Yarışın mükafatçıları BŞGİBİ tərəfindən müvafiq dərəcəli diplomlar və xatirə hədiyyələri ilə təltif olunublar.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_5a38767e40bd01392784635dc_o.jpg
Состоялось интеллектуальное соревнование по игре "Что? Где? Когда?" организованный Бакинским городским управлением молодежи и спорта совместно с «Хазарским интеллектуальным молодежным клубом» посвященный освобождению Агдама от оккупации.
В первую очередь минутой молчания почтили память погибших за суверенитет и территориальную целостность нашей Родины.
В интеллектуальном соревновании приняли участие 25 команд. В конкурсе были заданы различные вопросы об истории Агдамского района, проводимых там строительных работах, героических подвигах победоносной азербайджанской армии в годы Отечественной войны, наших героических бойцах, построении нашей государственности.
По окончательным результатам конкурса, прошедшего в интересных условиях, победу одержала команда «1 человек + ?». Команда «АТМОС» заняла второе место, а команда «Sol Invictus» - третье место. Победители конкурса были награждены дипломами и памятными подарками от БГУМС.