https://www.innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_f2f4d6067010cc39b12c6041d_o.jpg
Noyabrın 22-də “AzerGold” Qapalı Səhmdar Cəmiyyətinin (QSC) ölkəmizin ali təhsil müəssisələrində təhsil alan tələbələr üçün elan etdiyi növbəti “Təqaüd proqramı” müsabiqəsinin qaliblərinin mükafatlandırılması mərasimi keçirilib.
Mərasimdə Təqaüd komissiyasının üzvü – "AzerGold” QSC-nin Geoloji kəşfiyyat şöbəsinin müdiri Şahbəddin Musayev və müsabiqə qalibləri iştirak ediblər.
Tədbirdə Təqaüd proqramı haqqında ətraflı məlumat verilib, layihənin Cəmiyyətin orta və uzunmüddətli strategiyası çərçivəsində müəyyən edilmiş kadr ehtiyacları üzrə resursların zamanında cəlb olunması planı çərçivəsində ötən ilin sonlarından etibarən həyata keçirildiyi qeyd olunub. Bildirilib ki, sənaye və dağ-mədən istiqaməti üzrə təhsil alan sonuncu kurs bakalavr və magistrları əhatə edən layihənin əsas məqsədi təhsilə marağın daha da artırılması, istedadlı tələbələrin potensial bilik və bacarıqlarının real iş yerlərində aşkar edilməsidir.
Daha sonra komissiya üzvü “AzerGold” təqaüdünü qazanmış tələbələri təbrik edib, onlara təhsil və karyera həyatında uğurlar arzu edib.
Sonda təqaüd proqramını qazanmış tələbələrə təltifnamə və xatirə hədiyyələri təqdim olunub.
Qeyd edək ki, “Təqaüd proqramı” müsabiqəsində iştirak etmək üçün 144 nəfər müraciət edib. Müsabiqənin test imtahanı mərhələsində ən yüksək bal toplamış 20 namizəddən müsahibə mərhələsini keçən 9 tələbə qalib adını qazanıb. Qaliblərdən 5 nəfər Baki Ali Neft Məktəbinin, 3 nəfər Bakı Dövlət Universitetinin, 1 nəfər isə Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetinin tələbəsidir.
Proqram çərçivəsində tələbələrin sosial müdafiəsinə dəstək məqsədilə 9 qalibin hər biri üçün 9 ay müddətində aylıq 200 AZN olmaqla, ümumilikdə 1800 AZN məbləğində təqaüdün verilməsinə başlanılacaq. Təqaüd proqramının qalibi olmuş tələbələrin gələcəkdə müvafiq vəzifələr üzrə işlə təmin edilməsi də nəzərdə tutulur.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_f2f4d6067010cc39b12c6041d_o.jpg
22 ноября состоялась церемония награждения победителей очередного стипендиального конкурса, объявленного Закрытым Акционерным Обществом (ЗАО) “AzerGold” для студентов вузов страны.
В церемонии приняли участие член стипендиальной комиссии – начальник отдела геологической разведки ЗАО “AzerGold” Шахбеддин Мусаев и победители конкурса.
На мероприятии была представлена подробная информация о стипендиальной программе. Было отмечено, что проект реализуется с конца прошлого года в рамках плана по своевременному привлечению ресурсов по кадровым потребностям в рамках среднесрочной и долгосрочной стратегии ЗАО. Было подчеркнуто, что основной целью проекта, охватывающего студентов бакалавров и магистров последнего курса, обучающихся в области горнодобывающей промышленности, является дальнейшее повышение интереса к образованию, выявление потенциальных знаний и навыков талантливых студентов на реальных рабочих местах.
Затем член комиссии поздравил студентов, получивших стипендию «AzerGold», и пожелал им успехов в учебе и карьере.
В заключение студентам, выигравшим стипендиальную программу, были вручены награды и памятные подарки.
Отметим, что на участие в конкурсе подали заявки 144 человека. Из 20 кандидатов, набравших наивысшие баллы на тестовом этапе конкурса, девять студентов, пройдя этап собеседования, стали победителями. Пятеро из них - студенты Бакинской Высшей Нефтяной Школы , трое - Бакинского Государственного Университета, один - Азербайджанского Государственного Университета Нефти и Промышленности.
С целью поддержки социальной защиты студентов в рамках программы для каждого из девяти победителей в течение 9 месяцев будет выплачиваться стипендия в размере 200 манатов в месяц, в общей сложности 1 800 манатов. Студенты, ставшие победителями стипендиальной программы, в дальнейшем также будут трудоустроены на соответствующие должности.