VTB (Azərbaycan) nağd pul kreditləri üzrə faiz dərəcələrini 13%-ə endirib
VTB (Azərbaycan) nağd pul kreditləri üzrə faiz dərəcələrini 13%-ə endirib VTB (Azərbaycan) nağd pul kreditləri üzrə faiz dərəcələrini 13%-ə endirib
VTB (Azərbaycan) 13 illik yubileyi münasibətilə nağd pul kreditləri üçün şərtləri yaxşılaşdıraraq, faiz dərəcəsini 0,99 faiz bəndi - 13%-ə qədər azaldır.
VTB (Azərbaycan)-dan istehlak krediti 300 manatdan 40 000 manatadək 6 aydan 60 aya qədər müddətə əldə edə bilərsiniz. Yenidən maliyyələşdirmə proqramı çərçivəsində digər banklardan alınan bir neçə krediti birləşdirə, onlar üzrə olan borcu ödəyə, həmçinin əlavə vəsait əldə edə bilərsiniz. Krediti almaq üçün yalnız şəxsiyyət vəsiqəsini təqdim etmək kifayətdir, gəliri və məşğulluğu təsdiq edən sənədlər, habelə zamin tələb olunmur. Minimal faiz dərəcəsi - 13% - noyabrın 21-dən 25-dək keçərli olacaq.
İstehlak kreditləri əhali arasında ən populyar məhsullardan biridir. Bankın bu seqment üzrə portfeli ilin əvvəlindən 27% artaraq 2022-ci ilin oktyabr ayının sonunda 68 milyon manat təşkil edib.
“Bu il Azərbaycanda VTB müştəriləri tənzimləyicinin əsas faiz dərəcəsinin artırılmasına baxmayaraq, sabit kredit aktivliyini qoruyub saxlayır. On ay ərzində borcalanlar tərəfindən 40 milyon manatdan artıq məbləğdə 8 mindən çox nağd pul krediti verilib ki, bu da artıq ötən ilin müvafiq dövrünün göstəricilərini üstələyir. Əhalinin Yeni il qabağı ənənəvi fəallığı və kreditləşmə şərtlərinin yaxşılaşması hesabına dördüncü rübdə artım templərinin artacağını gözləyirik. Müştərilərin bayramqabağı alış-verişə əvvəlcədən hazırlaşa bilmələri üçün noyabr ayından biz onlar üçün kreditlər üzrə endirimli tarifə başlayırıq - cəmi 13%”, - deyə, VTB (Azərbaycan)-ın İdarə Heyətinin üzvü, Pərakəndə Biznesin İnkişafı Departamentinin direktoru Yevgeni Borodin bildirib.
Kredit üçün müraciət etmiş müştərilər kredit lotereyasında da iştirak edə və burada dəyərli hədiyyələr qazana bilərlər. Xatırladaq ki, lotereyanın ikinci tirajı noyabrın 28-də keçiriləcək.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_3821d70a71a67c18ca3b6cd10_o.jpg
ВТБ (Азербайджан) в честь своего 13-ого Дня рождения улучшает условия по кредитам наличным, снижая ставку на 0,99% п.п. – до 13%.
Кредиты наличными в ВТБ (Азербайджан) доступны от 300 до 40 тысяч манатов на срок от 6 до 60 месяцев. Банк не взимает с клиента комиссию за сопровождение договора. В рамках программы рефинансирования можно объединить в один несколько кредитов других банков и погасить по ним задолженность, а также получить дополнительные денежные средства. Минимальная ставка – 13% – будет действовать при оформлении кредитов с 21 до 25 ноября.
Потребительские кредиты являются одним из самых востребованных продуктов у населения в республике. Портфель банка в данном сегменте с начала года вырос на 27%, достигнув на конец октября 68 млн манатов.
«В этом году клиенты ВТБ в Азербайджане сохраняют стабильную кредитную активность, несмотря на рост ключевой ставки регулятора. За десять месяцев заемщики оформили свыше 8 тысяч кредитов наличными на сумму более 40 млн манатов, что уже превышает показатели за аналогичный период прошлого года. Мы ожидаем увеличение темпов прироста в четвертом квартале за счет традиционной активности населения перед Новым Годом и улучшения условий кредитования. Чтобы клиенты могли заранее подготовиться к предпраздничным покупкам, в ноябре мы запускаем для них сниженную ставку по кредитам – всего 13%», – заявил член правления, директор департамента развития розничного бизнеса ВТБ (Азербайджан) Евгений Бородин.
Клиенты ВТБ (Азербайджан), которые в этот период оформят потребительский кредит, также смогут участвовать в кредитной акции банка и получат возможность выиграть ценные призы.
Оформить потребительский кредит можно дистанционно на сайте банка, в отделениях или через контакт-центр, позвонив по номеру 986. Новым клиентам для перечисления кредитных средств доступен выпуск банковской карты, которая будет доставлена по любому удобному адресу в пределах города Баку и Абшеронского полуострова.