BDU məzunlarının MİQ imtahanlarında uğur göstəricisi artıb
BDU məzunlarının MİQ imtahanlarında uğur göstəricisi artıb BDU məzunlarının MİQ imtahanlarında uğur göstəricisi artıb
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) məzunlarının müəllimlərin işə qəbulu (MİQ) müsabiqəsində uğur göstəriciləri ildən-ilə yaxşılaşır.
Belə ki, 2025-ci ildə MİQ müsabiqəsində iştirak edən 54 043 namizədin 2 729 nəfərini (5%) BDU məzunları təşkil edib. Onlardan 1 480 nəfəri uğurlu nəticə göstərib.
2026-cı ildə isə MİQ müsabiqəsində iştirak edənlərin ümumi sayı 32 171 nəfər, BDU məzunlarının sayı isə 3 804 nəfər olub. Bu, ümumi iştirakçılar arasında BDU məzunlarının payının 5 faizdən 11,8 faizə yüksəlməsi deməkdir. Builki müsabiqədə 3 804 iştirakçıdan 2 592 nəfər uğurlu nəticə göstərib.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-09/_innews_4881064d5f9bb14211991ebfb_o.jpg
Успеваемость выпускников Бакинского государственного университета (БГУ) на конкурсе по приему на работу учителей улучшается с каждым годом.
Так, из 54 043 кандидатов, участвовавших в конкурсе в 2025 году, 2729 (5%) были выпускниками БГУ. Из них 1480 показали успешные результаты.
В 2026 году общее число участников конкурса составило 32 171 человек, а число выпускников БГУ — 3804. Это означает, что доля выпускников БГУ среди общего числа участников увеличилась с 5% до 11,8%. В этом году из 3804 участников успешные результаты показали 2592 человека.