Avqustun 28-i saat 11:00-dan Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) bakalavriat səviyyəsinə qəbul olunan şəxslərin elektron qeydiyyatı başlayır. Qeydiyyat prosesi 8 sentyabr saat 18:00-dək davam edəcək.
Abituriyentlər mygov ID (vahid giriş sistemi) vasitəsilə “mygov” rəqəmsal hökumət platformasındakı şəxsi kabinetlərinə daxil olmalıdırlar. Daha sonra portalın “Xidmətlər” bölməsinin “Qurumlar” kateqoriyasından Elm və Təhsil Nazirliyini seçməli və burada təqdim olunan “Ali və orta ixtisas təhsil müəssisələrinə təhsilalanların qeydiyyatı” xidmətinə keçid etməlidirlər. Açılan səhifədə şəxsi və qəbul məlumatlarının təsdiqi, həmçinin tələb olunan sənədlərin əlavə edilməsi mümkündür.
Müvafiq xidmət vasitəsilə qeydiyyatdan keçməyən və təhsil müəssisəsindən təsdiq almayan abituriyentlər tələbələr sırasına qəbul edilməyəcəklər.

28 августа с 11:00 начинается электронная регистрация лиц, зачисленных на уровень бакалавриата Бакинского государственного университета (БГУ). Процесс регистрации продлится до 18:00 8 сентября.
Абитуриенты должны войти в свои личные кабинеты на цифровой платформе правительства mygov через mygov ID (система единого входа). Затем им следует выбрать Министерство науки и образования в категории «Структуры» раздела «Услуги» портала и перейти к предоставляемой здесь услуге «Регистрация учащихся в высшие и средние специальные учебные заведения».
На открывшейся странице абитуриенты смогут подтвердить свои личные и вступительные данные, а также добавить необходимые документы.
Абитуриенты, не прошедшие регистрацию и не получившие подтверждение от учебного заведения, не будут приняты в число студентов.