Avqustun 28-i saat 11:00-dan Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) bakalavriat səviyyəsinə qəbul olunan şəxslərin elektron qeydiyyatı başlayır. Qeydiyyat prosesi 8 sentyabr saat 18:00-dək davam edəcək.
Abituriyentlər mygov ID (vahid giriş sistemi) vasitəsilə “mygov” rəqəmsal hökumət platformasındakı şəxsi kabinetlərinə daxil olmalıdırlar. Daha sonra portalın “Xidmətlər” bölməsinin “Qurumlar” kateqoriyasından Elm və Təhsil Nazirliyini seçməli və burada təqdim olunan “Ali və orta ixtisas təhsil müəssisələrinə təhsilalanların qeydiyyatı” xidmətinə keçid etməlidirlər. Açılan səhifədə şəxsi və qəbul məlumatlarının təsdiqi, həmçinin tələb olunan sənədlərin əlavə edilməsi mümkündür.
Müvafiq xidmət vasitəsilə qeydiyyatdan keçməyən və təhsil müəssisəsindən təsdiq almayan abituriyentlər tələbələr sırasına qəbul edilməyəcəklər.

Online registration for applicants admitted to undergraduate programs at Baku State University (BSU) begins on August 28 at 11:00 AM and will remain open until 6:00 PM on September 8.
To register, applicants must log in to their personal accounts on the government’s digital platform, mygov, using their mygov ID (single sign-on system). They should select the Ministry of Science and Education under “Organizations” in the “Services” section and access the “Registration of Students in Higher and Secondary Specialized Educational Institutions” service.
Applicants can confirm their personal and admission details and upload the required documents through the system.
Important: Applicants who fail to complete the online registration and receive confirmation from the university will not be admitted as students.