https://www.innews.az/uploads/news/2026-09/_innews_72054b20141609b1d80b773e1_o.jpg
2026/2027-ci tədris ili üzrə Bakı Dövlət Universitetinə (BDU) qəbul olaraq tələbə adını qazananlar arasında Azərbaycanın ərazi bütövlüyü uğrunda həlak olan şəhidlərimizin övladları da var.
Şəhid mayor Sənan Zamanovun övladı Fidan Zamanova BDU-nun Beynəlxalq münasibətlər və iqtisadiyyat fakültəsinin “Dövlət və ictimai münasibətlər” ixtisasına qəbul olub.
Şəhid baş gizir İlkin Süleymanovun övladı Nuray Mahirzadə BDU-nun Filologiya fakültəsində “Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı)” ixtisası üzrə əyani təhsil alacaq.
Şəhid baş leytenant Mixail Həmidovun övladı Mədinə Həmidli BDU-nun Beynəlxalq münasibətlər və iqtisadiyyat fakültəsinin “Beynəlxalq münasibətlər” ixtisasına qəbul olub.
Şəhid polkovnik-leytenant Vidadi Xəlilovun övladı Zəhra Xəlilzadə də Beynəlxalq münasibətlər və iqtisadiyyat fakültəsinin “Beynəlxalq münasibətlər” ixtisasında əyani təhsil alacaq.
BDU kollektivi tələbə adını qazanan şəhid övladlarını təbrik edir, onlara təhsil həyatlarında uğurlar arzulayır!

https://www.innews.az/uploads/news/2026-09/_innews_72054b20141609b1d80b773e1_o.jpg
Среди студентов Бакинского государственного университета (БГУ) на 2026/2027 учебный год есть и дети шехидов, погибших за территориальную целостность Азербайджана.
Фидан Заманова, дочь шехида майора Санана Заманова, поступила на специальность «Государство и общественные отношения» факультета международных отношений и экономики БГУ.
Нурай Махирзаде, дочь шехида старшего гизиря Илькина Сулейманова, будет обучаться специальности «Филология (азербайджанский язык и литература)» филологического факультета БГУ.
Медина Гамидли, дочь шехида старшего лейтенанта Михаила Гамидова, поступила на специальность «Международные отношения» факультета международных отношений и экономики БГУ.
Захра Халилзаде, дочь шехида полковника-лейтенанта Видади Халилова, также будет получать очное образование по специальности «Международные отношения» на факультете международных отношений и экономики.