BDU-nun Abituriyent Məlumat Mərkəzinə 600-dən çox müraciət qəbul olunub
BDU-nun Abituriyent Məlumat Mərkəzinə 600-dən çox müraciət qəbul olunub BDU-nun Abituriyent Məlumat Mərkəzinə 600-dən çox müraciət qəbul olunub
Bakı Dövlət Universitetində (BDU) ixtisas seçimlərində BDU-nu seçəcək abituriyentlər üçün yaradılan Abituriyent Məlumat Mərkəzi və xüsusi “WhatsApp” nömrəsi fəaliyyətini uğurla başa çatdırıb. Avqustun 14-dən fəaliyyətə başlayan Abituriyent Məlumat Mərkəzinə 38 müraciət daxil olub, BDU-nun xüsusi “WhatsApp” nömrəsi vasitəsilə ilə isə 574 şəxsin sorğusu cavablandırılıb.
6 günlük fəaliyyəti müddətində BDU-nun Abituriyent Məlumat Mərkəzi və xüsusi “WhatsApp” nömrəsi vasitəsilə ixtisas seçimlərində BDU-nu seçəcək abituriyent və valideynlər ətraflı məlumatlandırılıb. Onların Universitetdə tədris olunan ixtisaslar, qəbul qaydaları, qəbul göstəriciləri, plan yerləri və təhsil imkanları barədə sualları operativ cavablandırılıb.

Информационный центр абитуриентов и специальный номер WhatsApp, созданный в Бакинском государственном университете (БГУ) для абитуриентов, которые отдадут предпочтение БГУ при выборе специальности, успешно завершили свою работу.
В Информационный центр абитуриентов, начавший работу 14 августа, поступило 38 обращений, а через номер WhatsApp БГУ были даны ответы на 574 запроса.
В ходе работы абитуриенты и их родители через Информационный центр абитуриентов БГУ и номер WhatsApp были подробно проинформированы. На их вопросы о преподаваемых в университете специальностях, правилах приема, показателях приема, планируемых местах и возможностях образования были даны оперативные ответы.