https://www.innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_e37bee4964de03e61e012c6cc_o.jpg
25-30 avqust tarixlərində Bakı Dövlət Universiteti (BDU) və “Azerbaijan International Mining Company Limited” şirkət birgə təşkilatçılığı, BDU-nun Geologiya fakültəsi, “BDU könüllüləri” təşkilatı, “CM Tech” MMC, “CQA International Ltd” MMC, AT-Geotech MMC, “A-A” MMC, “Atlas” MMC və “AzGeo” MMC-nin dəstəyi ilə BDU-nun Quba Tədris-Təcrübə və İstirahət Mərkəzində “GeoCamp” tələbə yay düşərgəsi keçiriləcək.
Düşərgədə tələbələr süxur və mineral nümunələrini yaxından öyənmək, geologiyanın müxtəlif sahələri üzrə tədqiqatları və müşahidələri aparmaq, praktiki geoloji fəaliyyətlərə qoşulmaq və təlimlərdə iştirak etmək imkanı əldə edəcəklər.

https://innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_e37bee4964de03e61e012c6cc_o.jpg
С 25 по 30 августа Бакинский государственный университет (БГУ) совместно с компанией Azerbaijan International Mining Company Limited в Губинском учебно-практическом центре отдыха организует летний студенческий лагерь GeoCamp. Мероприятие проводится при поддержке Геологического факультета БГУ, организации «Волонтеры БГУ», ООО «CM Tech», ООО «CQA International Ltd», ООО «AT-Geotech», ООО «A-A», ООО «Atlas» и ООО «AzGeo».
В лагере студенты смогут подробно изучать образцы горных пород и минералов, проводить исследования и наблюдения в различных областях геологии, участвовать в практических геологических работах и тренингах.