https://www.innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_87e073d03f683d895985445f1_o.jpg
Bank VTB (Azərbaycan) korporativ müştərilər üçün yeni depozit kampaniyasına start verib. Kampaniya çərçivəsində hüquqi şəxslər və sahibkarlar sərbəst vəsaitlərini AZN valyutasında 12 və ya 24 ay müddətinə yerləşdirərək illik 11,25%-dək gəlir əldə edə bilərlər.
Yeni depozit kampaniyası hüquqi şəxs və sahibkarlara müvəqqəti sərbəst vəsaitlərini gəlir gətirən alətə yönəltmək və maliyyə resurslarından daha səmərəli istifadə etmək imkanı yaradır. Müştərilər öz maliyyə planlamalarına uyğun olaraq depozitin müddətini və faiz gəlirlərinin ödənilməsi qaydasını seçə bilərlər.
Bank VTB (Azərbaycan)-nın İdarə Heyətinin üzvü, Korporativ biznesin inkişafı departamentinin direktoru Tural Hüseynov qeyd edib:
“Bank VTB (Azərbaycan)-ın ardıcıl inkişafı və əsas maliyyə göstəricilərində müşahidə olunan müsbət dinamika həyata keçirdiyimiz strategiyanın effektivliyini və müştərilərin Banka olan etimadını əks etdirir. 2026-cı ilin ilk yarısının yekunlarına əsasən, Bankın xalis mənfəəti 5,8 milyon manat təşkil edib, aktivləri isə ilin əvvəli ilə müqayisədə 10% artaraq 306,2 milyon manatdan 336,9 milyon manata çatıb. Bu nəticələr Bank VTB (Azərbaycan)-ın davamlı inkişaf dinamikasını təsdiqləyir və biznes üçün etibarlı maliyyə tərəfdaşı kimi mövqelərimizin daha da möhkəmlənməsinə xidmət edir.
Bizim üçün bu inkişaf, ilk növbədə, müştərilərimiz üçün yeni imkanların yaradılması deməkdir. Yeni depozit kampaniyamız çərçivəsində korporativ müştərilər sərbəst vəsaitlərini etibarlı maliyyə alətində yerləşdirərək əlavə gəlir əldə edə və kapitaldan daha səmərəli istifadə edə bilərlər.”
Kampaniya çərçivəsində depozit yerləşdirmək istəyən korporativ müştərilər Bank VTB (Azərbaycan)-nın istənilən filialına müraciət edə, 986 qısa nömrəsi vasitəsilə Əlaqə Mərkəzi ilə əlaqə saxlaya və ya bankın rəsmi internet saytından ətraflı məlumat əldə edə bilərlər.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_87e073d03f683d895985445f1_o.jpg
Банк ВТБ (Азербайджан) запустил новую депозитную кампанию для корпоративных клиентов. В рамках кампании юридические лица и предприниматели могут разместить свободные денежные средства в валюте AZN на срок 12 или 24 месяца и получать доход до 11,25% годовых.
Новая депозитная кампания позволяет юридическим лицам и предпринимателям направить временно свободные денежные средства в доходный инструмент и более эффективно использовать свои финансовые ресурсы. Клиенты могут выбрать срок размещения депозита и порядок выплаты процентного дохода в соответствии со своим финансовым планированием.
Член Правления Банка ВТБ (Азербайджан), директор Департамента развития корпоративного бизнеса Турал Гусейнов отметил:
«Последовательное развитие Банка ВТБ (Азербайджан) и положительная динамика ключевых финансовых показателей отражают эффективность реализуемой нами стратегии и доверие клиентов к Банку. По итогам первого полугодия 2026 года чистая прибыль Банка составила 5,8 млн манатов, а активы с начала года увеличились на 10% — с 306,2 млн до 336,9 млн манатов. Данные результаты подтверждают устойчивую динамику развития Банка ВТБ (Азербайджан) и способствуют дальнейшему укреплению наших позиций как надежного финансового партнера для бизнеса.
Для нас это развитие прежде всего означает создание новых возможностей для наших клиентов. В рамках новой депозитной кампании корпоративные клиенты могут размещать свободные средства в надежном финансовом инструменте, получать дополнительный доход и более эффективно использовать свой капитал».
В рамках кампании корпоративные клиенты, желающие разместить депозит, могут обратиться в любой филиал Банка ВТБ (Азербайджан), связаться с Контактным центром по короткому номеру 986 или получить подробную информацию на официальном сайте банка https://bit.ly/45Agkig .