- 2015-ci ildən etibarən Mastercard-da yüksək vəzifələrdə çalışan Avşar Gürdal yeni dövrdə Mastercard Şərqi Avropa regionunun prezidenti vəzifəsini icra edəcək.
- Daha əvvəl Mastercard Türkiyə və Azərbaycan üzrə baş meneceri vəzifəsində çalışan Gürdal regiondakı təcrübəsi ilə Mastercard-ın Şərqi Avropadakı 12 ölkəsinə rəhbərlik edəcək.
Ödəniş texnologiyaları sahəsində dünyanın aparıcı şirkətlərindən biri olan Mastercard Şərqi Avropa regionunda yüksək səviyyəli təyinat həyata keçirib. Daha əvvəl Mastercard Türkiyə və Azərbaycan üzrə baş meneceri vəzifəsində çalışan, daha sonra Şərqi Avropa, Yaxın Şərq və Afrika (EEMEA) regionu üzrə Strategiya, Birləşmə və Satınalmalar, Risk və Analitika üzrə baş vitse-prezident vəzifəsini icra edən Avşar Gürdal sentyabrın 1-dən etibarən Mastercard Şərqi Avropa regionunun prezidenti vəzifəsinə başlayacaq.
Gürdal yeni vəzifəsində Mastercard-ın Şərqi Avropa regionunda biznes strategiyasının formalaşdırılması və həyata keçirilməsinə, regional inkişaf prioritetlərinin reallaşdırılmasına, müştərilər və biznes tərəfdaşları ilə əməkdaşlığın gücləndirilməsinə, eləcə də ödəniş texnologiyaları ekosistemində innovativ həllərin daha geniş tətbiqinə cavabdeh olacaq.
Mastercard Türkiyə və Azərbaycan üzrə baş meneceri olduğu dövrdə Gürdal şirkətin hər iki bazarda strateji prioritetlərinin həyata keçirilməsinə, rəqəmsal ödəniş həllərinin daha geniş yayılmasına və Azərbaycanda nağdsız ödəniş ekosisteminin inkişafına töhfə verib. Mastercard daxilində müxtəlif rəhbər vəzifələrdə qazandığı təcrübəyə əsaslanaraq, Gürdal yeni vəzifəsində Şərqi Avropanın dinamik və sürətlə inkişaf edən bazarlarında şirkətin inkişaf yolunu daha da irəli aparmağı hədəfləyəcək.
Avşar Gürdal kimdir?
Karyerasına Unilever-də başlayan Avşar Gürdal PRG və Value Partners şirkətlərində çalışdıqdan sonra 2015-ci ildə Mastercard Advisors-a qoşulub. 2016-cı ildə Mastercard-da Müştəri Münasibətlərinin İdarə Edilməsi üzrə direktor təyin olunan Gürdal 2019-cu ildə Mastercard Türkiyə üzrə vitse-prezident vəzifəsini icra etməyə başlayıb. 2022-ci ildə Mastercard Türkiyə və Azərbaycan üzrə baş menecer təyin olunan Gürdal daha sonra Şərqi Avropa, Yaxın Şərq və Afrika (EEMEA) regionu üzrə Strategiya, Birləşmə və Satınalmalar və Analitika üzrə baş vitse-prezident vəzifəsində çalışıb.
Gürdal Boğaziçi Universitetinin Maşın mühəndisliyi fakültəsinin məzunudur və Koç Universitetində MBA dərəcəsi alıb.
Mastercard olaraq dünyanın 200-dən çox ölkə və ərazisində iqtisadiyyatları və insanları gücləndirmək üçün çalışırıq. Müştərilərimizlə birlikdə hər kəsin faydalana biləcəyi dayanıqlı iqtisadiyyat qururuq. Geniş çeşiddə rəqəmsal ödəniş imkanları təqdim edərək əməliyyatları təhlükəsiz, sadə, ağıllı və əlçatan edirik. Texnologiyamız və innovasiyalarımız, tərəfdaşlıqlarımız və şəbəkələrimiz bir araya gələrək insanların, bizneslərin və dövlət qurumlarının öz ən yüksək potensiallarını reallaşdırmasına kömək edən unikal məhsul və xidmətlər portfeli təqdim edir.

- Avşar Gürdal, who has held senior positions at Mastercard since 2015, will take on the role of President of Mastercard Eastern Europe.
- Previously serving as General Manager of Mastercard Türkiye and Azerbaijan, Gürdal will leverage his regional experience to lead Mastercard across 12 countries in Eastern Europe.
Mastercard, one of the world’s leading companies in payment technologies, has announced a senior-level appointment in its Eastern Europe region. Avşar Gürdal, who previously served as General Manager of Mastercard Türkiye and Azerbaijan and subsequently as Senior Vice President responsible for Strategy, Mergers & Acquisitions, Risk and Analytics for Eastern Europe, Middle East and Africa (EEMEA), will assume the role of President of Mastercard Eastern Europe effective September 1.
In his new role, Gürdal will be responsible for shaping and executing Mastercard’s business strategy in Eastern Europe, implementing regional growth priorities, strengthening customer and business partnerships, and expanding the adoption of innovative solutions across the payment technology ecosystem.
During his tenure as General Manager of Mastercard Türkiye and Azerbaijan, Gürdal contributed to the implementation of the company’s strategic priorities in both markets, the wider adoption of digital payment solutions, and the development of the cashless payments ecosystem in Azerbaijan. Drawing on the experience he has gained through various leadership roles at Mastercard, Gürdal will aim to further advance the company’s growth journey across the dynamic and rapidly evolving markets of Eastern Europe.
Who is Avşar Gürdal?
Avşar Gürdal began his career at Unilever and, after working at PRG and Value Partners, joined Mastercard Advisors in 2015. In 2016, Gürdal was appointed Director of Customer Relationship Management at Mastercard, and in 2019, he took on the role of Vice President of Mastercard Türkiye. In 2022, he was appointed General Manager of Mastercard Türkiye and Azerbaijan, after which he served as Senior Vice President responsible for Strategy, Mergers & Acquisitions and Analytics for Eastern Europe, Middle East and Africa (EEMEA).
Gürdal holds a degree in Mechanical Engineering from Boğaziçi University and an MBA from Koç University.