- 2015-ci ildən etibarən Mastercard-da yüksək vəzifələrdə çalışan Avşar Gürdal yeni dövrdə Mastercard Şərqi Avropa regionunun prezidenti vəzifəsini icra edəcək.
- Daha əvvəl Mastercard Türkiyə və Azərbaycan üzrə baş meneceri vəzifəsində çalışan Gürdal regiondakı təcrübəsi ilə Mastercard-ın Şərqi Avropadakı 12 ölkəsinə rəhbərlik edəcək.
Ödəniş texnologiyaları sahəsində dünyanın aparıcı şirkətlərindən biri olan Mastercard Şərqi Avropa regionunda yüksək səviyyəli təyinat həyata keçirib. Daha əvvəl Mastercard Türkiyə və Azərbaycan üzrə baş meneceri vəzifəsində çalışan, daha sonra Şərqi Avropa, Yaxın Şərq və Afrika (EEMEA) regionu üzrə Strategiya, Birləşmə və Satınalmalar, Risk və Analitika üzrə baş vitse-prezident vəzifəsini icra edən Avşar Gürdal sentyabrın 1-dən etibarən Mastercard Şərqi Avropa regionunun prezidenti vəzifəsinə başlayacaq.
Gürdal yeni vəzifəsində Mastercard-ın Şərqi Avropa regionunda biznes strategiyasının formalaşdırılması və həyata keçirilməsinə, regional inkişaf prioritetlərinin reallaşdırılmasına, müştərilər və biznes tərəfdaşları ilə əməkdaşlığın gücləndirilməsinə, eləcə də ödəniş texnologiyaları ekosistemində innovativ həllərin daha geniş tətbiqinə cavabdeh olacaq.
Mastercard Türkiyə və Azərbaycan üzrə baş meneceri olduğu dövrdə Gürdal şirkətin hər iki bazarda strateji prioritetlərinin həyata keçirilməsinə, rəqəmsal ödəniş həllərinin daha geniş yayılmasına və Azərbaycanda nağdsız ödəniş ekosisteminin inkişafına töhfə verib. Mastercard daxilində müxtəlif rəhbər vəzifələrdə qazandığı təcrübəyə əsaslanaraq, Gürdal yeni vəzifəsində Şərqi Avropanın dinamik və sürətlə inkişaf edən bazarlarında şirkətin inkişaf yolunu daha da irəli aparmağı hədəfləyəcək.
Avşar Gürdal kimdir?
Karyerasına Unilever-də başlayan Avşar Gürdal PRG və Value Partners şirkətlərində çalışdıqdan sonra 2015-ci ildə Mastercard Advisors-a qoşulub. 2016-cı ildə Mastercard-da Müştəri Münasibətlərinin İdarə Edilməsi üzrə direktor təyin olunan Gürdal 2019-cu ildə Mastercard Türkiyə üzrə vitse-prezident vəzifəsini icra etməyə başlayıb. 2022-ci ildə Mastercard Türkiyə və Azərbaycan üzrə baş menecer təyin olunan Gürdal daha sonra Şərqi Avropa, Yaxın Şərq və Afrika (EEMEA) regionu üzrə Strategiya, Birləşmə və Satınalmalar və Analitika üzrə baş vitse-prezident vəzifəsində çalışıb.
Gürdal Boğaziçi Universitetinin Maşın mühəndisliyi fakültəsinin məzunudur və Koç Universitetində MBA dərəcəsi alıb.
Mastercard olaraq dünyanın 200-dən çox ölkə və ərazisində iqtisadiyyatları və insanları gücləndirmək üçün çalışırıq. Müştərilərimizlə birlikdə hər kəsin faydalana biləcəyi dayanıqlı iqtisadiyyat qururuq. Geniş çeşiddə rəqəmsal ödəniş imkanları təqdim edərək əməliyyatları təhlükəsiz, sadə, ağıllı və əlçatan edirik. Texnologiyamız və innovasiyalarımız, tərəfdaşlıqlarımız və şəbəkələrimiz bir araya gələrək insanların, bizneslərin və dövlət qurumlarının öz ən yüksək potensiallarını reallaşdırmasına kömək edən unikal məhsul və xidmətlər portfeli təqdim edir.

- Авшар Гюрдал, занимающий руководящие должности в Mastercard с 2015 года, назначен президентом Mastercard в регионе Восточной Европы.
- Ранее занимавший должность генерального менеджера Mastercard в Турции и Азербайджане, Гюрдал будет руководить деятельностью Mastercard в 12 странах Восточной Европы, опираясь на свой опыт работы в регионе.
Mastercard, одна из ведущих мировых компаний в сфере платежных технологий, объявила о новом назначении на руководящую должность в регионе Восточной Европы. Авшар Гюрдал, ранее занимавший должность генерального менеджера Mastercard в Турции и Азербайджане, а затем — старшего вице-президента по стратегии, слияниям и поглощениям, рискам и аналитике в регионе Восточной Европы, Ближнего Востока и Африки (EEMEA), с 1 сентября вступит в должность президента Mastercard в регионе Восточной Европы.
На новой должности Гюрдал будет отвечать за формирование и реализацию бизнес-стратегии Mastercard в Восточной Европе, выполнение региональных приоритетов роста, укрепление отношений с клиентами и деловыми партнерами, а также расширение применения инновационных решений в экосистеме платежных технологий.
В период работы на посту генерального менеджера Mastercard в Турции и Азербайджане Гюрдал внес вклад в реализацию стратегических приоритетов компании на обоих рынках, более широкое распространение цифровых платежных решений и развитие экосистемы безналичных платежей в Азербайджане. Опираясь на опыт, приобретенный на различных руководящих должностях в Mastercard, в новой роли Гюрдал сосредоточится на дальнейшем развитии бизнеса компании на динамичных и быстрорастущих рынках Восточной Европы.
Об Авшаре Гюрдале
Авшар Гюрдал начал свою карьеру в Unilever, затем работал в PRG и Value Partners, а в 2015 году присоединился к Mastercard Advisors. В 2016 году Гюрдал был назначен директором по управлению отношениями с клиентами Mastercard, а в 2019 году занял должность вице-президента Mastercard в Турции. В 2022 году он был назначен генеральным менеджером Mastercard в Турции и Азербайджане, после чего занимал должность старшего вице-президента по стратегии, слияниям и поглощениям и аналитике в регионе Восточной Европы, Ближнего Востока и Африки (EEMEA).
Гюрдал окончил факультет машиностроения Босфорского университета и получил степень MBA в Университете Коч.
Mastercard развивает экономику и расширяет возможности людей более чем в 200 странах и территориях по всему миру. Вместе с нашими клиентами мы создаем устойчивую экономику, в которой каждый может процветать. Мы предлагаем широкий выбор цифровых платежных решений, делая транзакции безопасными, простыми, интеллектуальными и доступными. Наши технологии и инновации, партнерские отношения и сети позволяют нам предлагать уникальный набор продуктов и услуг, которые помогают людям, бизнесу и государственным структурам в полной мере реализовать свой потенциал.