https://www.innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_eecf13a1862f6754ffccf4b24_o.jpg
Böyük Britaniyanın Azərbaycandakı yeni səfiri Dankan Norman ölkəyə ilk səfərindən və Azərbaycan dilini öyrənmə təcrübəsindən danışıb.
"innews media" xəbər verir ki, D.Norman Bakıda keçirdiyi mətbuat konfransında 1999-cu ildə ilk dəfə Azərbaycana gəldiyini bildirib.
Səfir qeyd edib ki, 2025-ci ilin əvvəllərində Azərbaycan dilini öyrənərkən Gəncədə bir ailənin yanında qalıb. O, həmin ailənin qonaqpərvərliyinin Azərbaycanı daha yaxından tanımasına imkan yaratdığını deyib:
“Məni evlərinə və həyatlarına qəbul edən bu ailənin səbri və səxavəti, mənə bu ölkə haqqında hər hansı bir sinif otağında öyrənə biləcəyim qədər çox şey öyrətdi.”

https://innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_eecf13a1862f6754ffccf4b24_o.jpg
The United Kingdom’s new Ambassador to Azerbaijan, Duncan Norman, has spoken about his first visit to the country and his experience of learning the Azerbaijani language.
"innews media" reports that D. Norman said at a press conference in Baku that he first visited Azerbaijan in 1999.
The ambassador noted that in early 2025, while learning Azerbaijani, he stayed with a family in Ganja. He said the family’s hospitality allowed him to gain a deeper understanding of Azerbaijan:
“The patience and generosity of this family, who welcomed me into their home and their lives, taught me as much about this country as I could have learned in any classroom.”