https://www.innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_e3bcf8074c6c1edd3a1d51b12_o.jpg
Qazaxıstan Prezidenti Kasım-Jomart Tokayev bir sıra dövlətlərin fövqəladə və səlahiyyətli səfirlərinin etimadnamələrini qəbul edib.
"innews media" Qazaxıstan Prezidentinin mətbuat xidmətinə istinadla xəbər verir ki, mərasim Astanadakı Müstəqillik Sarayında keçirilib.
Azərbaycan Respublikasının Qazaxıstandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Əlimirzamin Əskərov da etimadnaməsini dövlət başçısına təqdim edib.
Həmçinin Moldova, Vyetnam, Koreya Respublikası, Cənubi Afrika Respublikası, Slovakiya, Almaniya, Sloveniya və Namibiyanın səfirləri də etimadnamələrini Qazaxıstan Prezidentinə təqdim ediblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_e3bcf8074c6c1edd3a1d51b12_o.jpg
Президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев принял верительные грамоты чрезвычайных и полномочных послов ряда государств.
Как сообщает "innews media" со ссылкой на пресс-службу Президента Казахстана, церемония прошла во Дворце Независимости в Астане.
Чрезвычайный и полномочный посол Азербайджанской Республики в Казахстане Алимирзамин Аскеров также вручил свои верительные грамоты главе государства.
Верительные грамоты Президенту Казахстана также вручили послы Молдовы, Вьетнама, Республики Корея, Южно-Африканской Республики, Словакии, Германии, Словении и Намибии.