https://www.innews.az/uploads/news/2026-08/_innews_9450515c3382c02a3ad8e06e8_o.jpg
Qadınların çətin həyat şəraitində zəruri məlumat və dəstək resurslarına çıxışını təmin edən sosial təşəbbüs Avropanın ən yaxşı KSM proqramları sırasında yer alıb.
"Azercell"in çətin həyat şəraitində olan qadınlara dəstək məqsədilə həyata keçirdiyi "Oflayn Qadınlar" sosial təşəbbüsü beynəlxalq səviyyədə növbəti uğura imza atıb. Layihə 23-cü "International Business Awards®" müsabiqəsində Avropa üzrə "İlin Korporativ Sosial Məsuliyyət Proqramı" ("Corporate Social Responsibility Program of the Year in Europe") kateqoriyasında Gümüş Stevie® mükafatına layiq görülüb.
"Oflayn Qadınlar" zorakılığa məruz qalan və ya zorakılıq riski ilə üzləşən qadınların hüquqları, yardım mexanizmləri və mövcud dəstək xidmətləri haqqında zəruri məlumatlara maneəsiz çıxışını təmin edən rəqəmsal platformadır. Texnologiyanın imkanlarını konkret sosial problemin həllinə yönəldən layihə xüsusilə həssas vəziyyətdə olan və təcili dəstəyə ehtiyac duyan qadınlar üçün kritik məlumatları əlçatan edir.
Layihənin əsas fərqləndirici xüsusiyyəti saytdan mobil balansdan asılı olmayaraq yaranlanmağın mümkün olmasıdır. Belə ki, "Azercell" abunəçiləri aktiv internet paketi və ya balansları olmadığı halda belə oflaynqadinlar.az platformasına daxil olaraq ehtiyac duyduqları məlumat və dəstək resurslarından yararlana bilirlər.
Dünyanın aparıcı biznes mükafatları proqramlarından biri olan "International Business Awards®"ın 2026-cı il müsabiqəsinə 82 ölkədən 3400-dən artıq müraciət təqdim olunub. Müxtəlif sahələri təmsil edən təşkilatlar beynəlxalq biznes ictimaiyyətinin 300-dən çox müstəqil eksperti tərəfindən qiymətləndirilib. Belə yüksək rəqabət şəraitində "Oflayn Qadınlar" layihəsinin "Avropa üzrə Gümüş Stevie®" mükafatına layiq görülməsi "Azercell"in sosial innovasiya sahəsində həyata keçirdiyi təşəbbüsün beynəlxalq səviyyədə tanınmasının göstəricisidir.
"Azercell" korporativ sosial məsuliyyət fəaliyyətini uzunmüddətli sosial dəyərin yaradılması, rəqəmsal imkanlara çıxışın genişləndirilməsi və həssas qrupların dəstəklənməsi istiqamətində davam etdirir.

Проект Azercell «Офлайн женщины» удостоен международной премии Stevie Проект Azercell «Офлайн женщины» удостоен международной премии Stevie
Социальная инициатива, направленная на поддержку женщин, оказавшихся в сложных жизненных обстоятельствах, признана одной из лучших КСО-программ Европы
Социальная инициатива Azercell «Офлайн женщины», направленная на поддержку женщин, оказавшихся в сложных жизненных обстоятельствах, получила международное признание. Проект удостоен серебряной премии Stevie® в категории «Корпоративная социальная ответственность - программа года в Европе» (Corporate Social Responsibility Program of the Year in Europe) в рамках 23-го ежегодного конкурса International Business Awards®.
«Офлайн женщины» - это цифровая платформа, созданная для поддержки женщин, подвергшихся или находящихся под угрозой насилия. Ресурс предоставляет информацию о правах, механизмах получения помощи и профильных службах поддержки. Инициатива использует цифровые технологии для решения конкретной социальной задачи, предоставляя критически важную информацию женщинам в уязвимом положении, нуждающимся в помощи.
Одним из важных преимуществ проекта является принцип максимальной доступности - абоненты Azercell могут воспользоваться платформой oflaynqadinlar.az и получить необходимую информацию даже при отсутствии активного интернет-пакета или средств на балансе.
Отметим, что для участия в International Business Awards® 2026 года, являющемся одной из ведущих мировых бизнес-премий, было подано более 3400 заявок из 82 стран. Работы оценивало международное жюри, в состав которого вошли более 300 экспертов из различных отраслей. Серебряная премия Stevie® в европейской категории подтверждает социальную значимость и эффективность проекта «Офлайн женщины».
Azercell последовательно реализует инициативы в области корпоративной социальной ответственности, направленные на создание долгосрочной социальной ценности, расширение цифровых возможностей и формирование инклюзивной среды для поддержки уязвимых групп населения.