Bakı Dövlət Universitetində (BDU) “BDU könüllüləri”nin təşkilatçılığı ilə “Açıq qapı” günləri başa çatıb.
28 iyul və 4-6 avqust tarixlərində keçirilən “Açıq qapı” günlərində ümumilikdə 909 abituriyent iştirak edib.
“Açıq qapı” günlərində iştirak edən abituriyentlərin 299 nəfəri qəbul imtahanlarında 200-400, 496 nəfəri 400-600, 114 nəfəri isə 600 və daha yüksək bal toplayıb.
"Açıq qapı" günləri çərçivəsində Universitet əməkdaşları tərəfindən abituriyentlər üçün məlumatlandırıcı sessiyalar təşkil olunub, ixtisas seçimi ilə bağlı suallar cavablandırılıb. Hər gün təşkil olunan sessiya və kampusdaxili ekskursiyalar müddətində isə Universitetin akademik və sosial fəaliyyəti, eləcə də tələbələr üçün yaradılan təhsil imkanları haqqında geniş məlumat verilib.

В Бакинском государственном университете (БГУ) завершились «Дни открытых дверей», организованные «Волонтерами БГУ».
В общей сложности в этих днях, проходивших 28 июля и 4-6 августа, приняли участие 909 абитуриентов. Из них на вступительных экзаменах 299 абитуриентов набрали 200-400 баллов, 496 абитуриентов — 400-600, а 114 абитуриентов — 600 и выше.
В рамках «Дней открытых дверей» сотрудники университета организовали для абитуриентов информационные сессии, на которых отвечали на вопросы, касающиеся выбора специальности. В ходе ежедневных сессий и экскурсий по кампусу была предоставлена подробная информация об академической и социальной деятельности вуза, а также об образовательных возможностях, созданных для студентов.