Müdafiə naziri Gürcüstanın baş naziri ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov noyabrın 14-də Gürcüstanın Baş naziri cənab İrakli Qaribaşvili ilə görüşüb.
Əvvəlcə general-polkovnik Z.Həsənov nümayəndə heyəti ilə birgə Tbilisinin mərkəzindəki Qəhrəmanlar meydanını ziyarət edib və Gürcüstanın ərazi bütövlüyü uğrunda həlak olanların abidəsi önünə əklil qoyub.
Sonra müdafiə naziri Gürcüstanın Baş naziri ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan-Gürcüstan münasibətlərinin dostluq və qarşılıqlı etimad üzərində qurulduğu qeyd olunub. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin cari ilin oktyabr ayında Gürcüstana işgüzar səfərinin xüsusi əhəmiyyətə malik olduğu qeyd edilib və ümumilikdə dövlət başçılarının mütəmadi görüşlərinin əlaqələrimizin daha da güclənməsinə təkan verdiyi vurğulanıb.
Tərəflər regiondakı hərbi-siyasi vəziyyətə toxunaraq ölkələrimizin ərazi bütövlüyünün qarşılıqlı şəkildə dəstəklənməsinin vacibliyini qeyd edib, ikitərəfli hərbi əməkdaşlığın inkişafının bölgədə sabitliyin və təhlükəsizliyin təmin olunmasına töhfə verəcəyini bildiriblər.

https://www.innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_bb9975d7c8828d117d725b24c_o.jpg
On November 14, the Minister of Defense of the Republic of Azerbaijan, Colonel General Zakir Hasanov, met with the Prime Minister of Georgia, Mr. Irakli Garibashvili.
First, Colonel General Z.Hasanov together with the delegation visited Heroes Square in the center of Tbilisi and laid a wreath at the monument to those, who sacrificed their lives for the territorial integrity of Georgia.
Then the Minister of Defense met with the Prime Minister of Georgia.
At the meeting, it was noted that the relations between Azerbaijan and Georgia are built on friendship and mutual trust. It was emphasized that the working visit of the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev to Georgia in October of this year was of special importance, and in general, regular meetings of the heads of states gave impetus to further strengthening relations between the two countries.
Regarding the military and political situation in the region, the parties emphasized the importance of mutual support for the territorial integrity of the countries and of the development of bilateral military cooperation that will contribute to ensuring stability and security in the region.