Müdafiə naziri Gürcüstanın baş naziri ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının müdafiə naziri general-polkovnik Zakir Həsənov noyabrın 14-də Gürcüstanın Baş naziri cənab İrakli Qaribaşvili ilə görüşüb.
Əvvəlcə general-polkovnik Z.Həsənov nümayəndə heyəti ilə birgə Tbilisinin mərkəzindəki Qəhrəmanlar meydanını ziyarət edib və Gürcüstanın ərazi bütövlüyü uğrunda həlak olanların abidəsi önünə əklil qoyub.
Sonra müdafiə naziri Gürcüstanın Baş naziri ilə görüşüb.
Görüşdə Azərbaycan-Gürcüstan münasibətlərinin dostluq və qarşılıqlı etimad üzərində qurulduğu qeyd olunub. Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin cari ilin oktyabr ayında Gürcüstana işgüzar səfərinin xüsusi əhəmiyyətə malik olduğu qeyd edilib və ümumilikdə dövlət başçılarının mütəmadi görüşlərinin əlaqələrimizin daha da güclənməsinə təkan verdiyi vurğulanıb.
Tərəflər regiondakı hərbi-siyasi vəziyyətə toxunaraq ölkələrimizin ərazi bütövlüyünün qarşılıqlı şəkildə dəstəklənməsinin vacibliyini qeyd edib, ikitərəfli hərbi əməkdaşlığın inkişafının bölgədə sabitliyin və təhlükəsizliyin təmin olunmasına töhfə verəcəyini bildiriblər.

https://innews.az/uploads/news/2022-11/_innews_bb9975d7c8828d117d725b24c_o.jpg
14 ноября министр обороны Азербайджанской Республики генерал-полковник Закир Гасанов встретился с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили.
Сначала генерал-полковник З.Гасанов в сопровождении делегации посетил площадь Героев в центре Тбилиси и возложил венок к памятнику павшим за территориальную целостность Грузии.
Затем министр обороны встретился с премьер-министром Грузии.
На встрече было отмечено, что азербайджано-грузинские отношения основаны на дружбе и взаимном доверии. Была подчеркнута особая значимость визита Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева в Грузию в октябре нынешнего года. Отмечалось, что регулярные встречи глав государств способствуют дальнейшему укреплению двусторонних отношений.
Коснувшись военно-политической ситуации в регионе, стороны отметили важность взаимной поддержки территориальной целостности обеих стран, отмечалось, что развитие двустороннего военного сотрудничества внесет вклад в обеспечение стабильности и безопасности в регионе.