https://www.innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_a5642d2c482a9c18e7ed54e3a_o.jpg
Yelo Bank 2026-cı ilin birinci yarısı (yanvar-iyun) üzrə maliyyə göstəricilərini elan edib. Hesabat dövrünün nəticələrinə əsasən, Bank kapital mövqeyini əhəmiyyətli dərəcədə gücləndirib və əsas əməliyyat gəlirlərində yüksək artım dinamikasını qoruyub saxlayıb.
Belə ki, faiz gəlirləri ötən ilin analoji dövrü ilə müqayisədə 21% (18 mln manat) artaraq 102 mln manata çatıb. Effektiv rüblük fəaliyyət nəticəsində Yelo Bank ilk 6 ay ərzində 12.6 mln manat xalis mənfəət əldə edib. Bu dövrdə qeyri-faiz gəlirləri isə 5 mln manatı ötüb.
Maliyyə hesabatlarında ən diqqətçəkən məqamlardan biri də kreditləşmə templərinin qorunmasıdır. Bankın ümumi kredit portfeli ilin əvvəli ilə müqayisədə 18 mln manat artaraq 1 mlrd 107 mln manata yüksəlib. Həmişə olduğu kimi, portfeldə real sektorun dəstəklənməsi ön planda olub — biznes kreditləri portfeli 687 mln manata çatıb. Fiziki şəxslərin maliyyələşdirilməsi istiqamətində isə ümumi istehlak kredit portfeli də artaraq 420 mln manat təşkil edib.
Müştərilərin etibarlı tərəfdaşı olan Yelo Bank-da toplanan depozitlərin (əmanət portfeli) həcmi 1 mlrd 39 mln manata çatıb. Bankın ümumi aktivləri isə yarımilliyin sonuna 1 mlrd 475 mln manat həcmində olub.
Hesabat dövründə Bankın kapital dayanıqlığında da nəzərəçarpan yüksəliş qeydə alınıb. Məcmu kapital ilin əvvəli ilə müqayisədə 9 mln manat artaraq 184 mln manata, ümumi kapital isə 190 mln manata yüksəlib. Məcmu kapitalın adekvatlıq əmsalı 14.06%, birinci dərəcəli kapitalın adekvatlıq əmsalı isə 11.77% olmaqla requlyativ normativləri inamla üstələyir.
Bank xidmətləri (tecili kredit və s.) ilə bağlı əlavə suallarınız var? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_a5642d2c482a9c18e7ed54e3a_o.jpg
Yelo Bank has announced its financial results for the first half of 2026 (January–June). According to the report, the Bank significantly strengthened its capital position and maintained strong growth momentum in core operating revenues.
Specifically, the Bank's interest income increased by 21% (18 million manats) year-on-year, reaching 102 million manats. Driven by efficient quarterly operations, Yelo Bank generated a net profit of 12.6 million manats during the first six months. Non-interest income for this period exceeded 5 million manats.
One of the most notable highlights in the financial statements is the steady pace of lending. The Bank's total loan portfolio expanded by 18 million manats since the beginning of the year, climbing to 1 billion 107 million manats. Supporting the real sector remained the top priority, with the business loan portfolio reaching 687 million manats. In terms of retail financing, the consumer loan portfolio also grew to 420 million manats.
The volume of deposits placed with Yelo Bank, reflecting its status as a trusted partner for its customers, reached 1 billion 39 million manats. At the end of the first half of the year, the Bank's total assets stood at 1 billion 475 million manats.
During the reporting period, a remarkable increase was also recorded in the Bank's capital sustainability. Regulatory capital grew by 9 million manats since the beginning of the year to 184 million manats, while total equity rose to 190 million manats. The Capital Adequacy Ratio (CAR) stood at 14.06%, and the Tier 1 Capital Adequacy Ratio reached 11.77%, both confidently exceeding the regulatory requirements.