https://www.innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_5668863b417fc8f75172c870a_o.jpg
Gənclərin karyera yolunu daim dəstəkləyən Yelo Bank, ənənəvi “Summer Challenge” proqramına uğurla start verib. Artıq 6-cı dəfədir keçirilən layihəyə bu il də maraq böyük olub. 600-dən çox müraciət arasından ən istedadlı 46 gənc müxtəlif seçim mərhələsindən keçərək Yelo Bank-ın Baş ofisi və filiallarında təcrübə imkanı qazanıb.
Proqramın ilk günündə təcrübəçilər üçün Baş ofisdə xüsusi "xoş gəldin" və tanışlıq tədbiri keçirilib. Bankın İşə qəbul komandası gəncləri korporativ qaydalar, fəaliyyət prinsipləri və komanda mədəniyyəti ilə tanış edib, onlara uğurlar arzulayıb.
İştirakçılar öz maraqlarına uyğun olaraq Bankın fərqli strukturlarında çalışacaqlar: Satış, Proqramlaşdırma, İT, İnsan kapitalının idarəedilməsi, Hüquq, Məhkəmə işləri, Brendin idarəedilməsi, CVM və s. Təcrübə müddətində onlar real layihələrdə iştirak edərək praktiki biliklər qazanacaq və uğurlu karyera üçün vacib bacarıqlar əldə edəcəklər.
Proqramı uğurla bitirən və fəallığı ilə seçilən iştirakçılar Yelo Bank-da iş qazanmaq şansı əldə edəcəklər. Qeyd edək ki, əvvəlki illərin uğurlu məzunları böyük bir hissəsi hazırda Yelo komandasında öz karyeralarını davam etdirirlər.
Yelo Bank gənclərin inkişafına dəstək layihələri ilə hər zaman onların yanında olmağa və ölkənin kadr potensialına parlaq töhfələr verməyə davam edəcək.
Bank xidmətləri (ipoteka kalkulyatoru və s.) ilə bağlı əlavə suallarınız var? O zaman 981 nömrəsinə zəng edin və ya Facebook, Instagram , Whatsapp və yelo.az hesablarımızı ziyarət edin.

https://innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_5668863b417fc8f75172c870a_o.jpg
Yelo Bank, consistently supporting the career paths of young talents, has successfully launched its traditional “Summer Challenge” program. The project, now in its 6th year, has once again drawn immense interest, receiving over 600 applications. Out of these, 46 of the most talented young individuals successfully cleared the selection stages to secure internship opportunities at Yelo Bank’s Head Office and branches.
On the first day of the program, a special welcome and orientation event was held for the interns at the Head Office. The Bank’s Recruitment team introduced the young participants to corporate regulations, operating principles, and the team culture, while wishing them success in their upcoming journey.
The participants will gain experience across various departments aligned with their fields of interest, including Sales, Programming, IT, Human Capital Management, Legal, Litigation, Brand Management, and CVM. Throughout the internship, they will actively engage in real projects, acquire practical knowledge, and develop essential skills for a successful career.
Interns who successfully complete the program and stand out with their performance will have the opportunity to secure permanent employment at Yelo Bank. Notably, a significant number of successful graduates from previous years are already continuing their professional journeys within the Yelo team.
Yelo Bank will continue to stand by young talents through development-oriented initiatives, contributing its bright share to strengthening the country’s human capital potential.