https://www.innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_05c15f175c8fec8726a52ea5c_o.jpg
“Amburan Mall” ticarət mərkəzində yerləşən CineMastercard premium kinoteatrında “Minionlar və bədheybətlər” ailəvi animasiya filminın qapalı nümayişi baş tutub.
Tədbirin ən sevilən qəhrəmanı Minionun böyük kuklası olub. Uşaqlar onunla şəkil çəkdirib, rəqs edib və əyləniblər. Animatorlar balaca qonaqlar üçün maraqlı oyunlar, müsabiqələr və əyləncə proqramı hazırlayaraq kinoya gəlişi əsl ailəvi bayrama çeviriblər.
Parlaq dekorasiyalar, şirniyyatlar, furşet və dondurmalar tədbirə xüsusi ab-hava qataraq uşaqlara unudulmaz anlar və xoş təəssüratlar bəxş edib.
Qapalı nümayişdə tanınmış simalar, ictimai xadimlər, jurnalistlər, bloqerlər, sahibkarlar və iri təşkilatların rəhbərləri övladları ilə birlikdə iştirak ediblər.
Əyləncə proqramından sonra qonaqlar “Minionlar və bədheybətlər” animasiya filmini böyük ekranda izləyiblər.
Tədbirin təşkilinə “Bolşoy Prazdnik” dekor şirkəti, foto və video çəkiliş üzrə Light in Black kreativ şirkəti, Sonsuz Dalan, Coffee Hub, Mochiki & Bubble və Coca-Cola dəstək göstəriblər.
“Minionlar və bədheybətlər” — Illumination studiyasının yeni animasiya komediyasıdır. Filmin hadisələri 1920-ci illərin Hollivudunda cərəyan edir. Minionlar qorxu filmi çəkməyi arzulayırlar, lakin əsl bədheybətləri axtararkən gözlənilməz macəralar və təhlükəli xaosla üzləşirlər. Onlar bu qarışıqlığın öhdəsindən birlikdə gəlməli olurlar.
Filmin rejissoru Pyer Koffandır. O, “Minionlar” və “Yaramaz Mən” (Despicable Me) franşizalarının yaradıcılarından biri olmaqla yanaşı, cizgi filmlərinin orijinal versiyasında minyonları səsləndirən daimi aktyordur.
“Minionlar və bədheybətlər” filmi artıq CineMastercard kinoteatrlar şəbəkəsində nümayiş olunur. Tamaşaçıları sevimli qəhrəmanların maraqlı macəraları, yüksək əhval-ruhiyyə və bütün ailə üçün unudulmaz kino təcrübəsi gözləyir. Film türk, rus və ingilis dillərində təqdim olunur, həmçinin 4DX formatında da izləmək mümkündür.

https://innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_05c15f175c8fec8726a52ea5c_o.jpg
В кинотеатре премиум класса «CineMastercard», расположенном в торговом центре «Amburan Mall», состоялся закрытый показ семейного анимационного фильма «Миньоны и монстры».
Главным героем мероприятия стала ростовая кукла Миньона, с которой дети с удовольствием фотографировались и танцевали. Аниматоры подготовили для маленьких гостей веселые игры, конкурсы и развлечения, превратив поход в кино в настоящий семейный праздник.
Особую атмосферу мероприятию создали яркие декорации, сладкие угощения, фуршет и мороженое, которые подарили детям еще больше положительных эмоций и сделали этот день по-настоящему незабываемым.
На закрытом показе приняли участие известные личности, общественные деятели, журналисты, блогеры, предприниматели и руководители крупных организаций, которые провели этот день вместе со своими детьми.
После развлекательной программы гости посмотрели анимационный фильм «Миньоны и монстры» на большом экране.
Поддержку в организации мероприятия оказали: декор компания «Большой праздник», фото и видео — креативная компания Light in Black, Sonsuz dalan, Coffee Hub, Mochiki & bubble и Coca-Cola.
«Миньоны и монстры» — новая анимационная комедия студии Illumination. Действие разворачивается в Голливуде 1920-х годов, где миньоны мечтают снять фильм ужасов. Однако их поиски настоящих монстров приводят к неожиданным приключениям и опасному хаосу, справиться с которым героям предстоит вместе.
Режиссер картины - Пьер Коффан. Он является одним из создателей франшизы «Миньоны» и «Гадкий я», а также бессменным голосом миньонов в оригинальной версии мультфильмов.
Фильм «Миньоны и монстры» уже доступен в кинотеатрах CineMastercard. Зрителей ждут увлекательные приключения любимых героев, отличное настроение и незабываемые эмоции для всей семьи. Картина демонстрируется на трех языках — турецком, русском и английском, а также доступна в формате 4DX.