https://www.innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_d84585c0c61f7753805a15889_o.jpg
AZCON Holding şirkətlərindən olan Azərbaycan Hava Yolları ilk dəfə beynəlxalq nüfuza malik “Great Place to Work” sertifikatına layiq görülüb. Bu sertifikat şirkətin əməkdaş təcrübəsi və təşkilati mədəniyyət sahəsində beynəlxalq səviyyədə tanınan standartlara cavab verdiyini təsdiqləyir.
“Great Place to Work®” sertifikatı əməkdaşların anonim rəyləri əsasında aparılan müstəqil qiymətləndirmənin nəticələrinə əsasən təqdim edilir və iş yeri mədəniyyəti, rəhbərliyə etimad, əməkdaş məmnuniyyəti, inklüzivlik və insan mərkəzli idarəetmə prinsiplərinin beynəlxalq səviyyədə tanınan göstəricilərindən hesab olunur. Qiymətləndirmənin nəticələrinə əsasən, sorğuda iştirak edən Azərbaycan Hava Yolları əməkdaşlarının təxminən 80 faizi şirkəti işləmək üçün etibarlı və müsbət iş mühiti kimi qiymətləndirib.
Milli aviadaşıyıcı insan kapitalını strateji inkişaf istiqamətlərindən biri kimi müəyyən edib və bu sahəyə ardıcıl investisiya yatırır. Şirkət əməkdaşların peşəkar inkişafının dəstəklənməsi, davamlı təlim və inkişaf imkanlarının genişləndirilməsi, bərabər imkanlar yaradan sağlam iş mühitinin təşviqi, eləcə də müasir idarəetmə yanaşmalarının tətbiqi istiqamətində fəaliyyətini ardıcıl şəkildə davam etdirir.
“Bu sertifikat bizim üçün xüsusi əhəmiyyət daşıyır, çünki birbaşa əməkdaşlarımızın rəylərinə əsaslanır. Bu nəticə Azərbaycan Hava Yollarında etimada əsaslanan iş mühitinin və insan kapitalının inkişafına verdiyimiz önəmin beynəlxalq səviyyədə tanınmasının göstəricisidir. Qarşıdakı dövrdə də əməkdaşlarımız üçün inkişaf imkanlarını genişləndirməyə və müasir, inklüziv iş mühitini daha da gücləndirməyə davam edəcəyik”, – deyə Azərbaycan Hava Yollarının insan resursları direktoru Ellada Alışova bildirib.
İlk dəfə əldə olunan “Great Place to Work” sertifikatı Azərbaycan Hava Yollarının insan kapitalının inkişafına yönəlmiş uzunmüddətli strategiyasının beynəlxalq səviyyədə tanınmasının göstəricisidir. Bu nəticə şirkətin etibarlı işəgötürən kimi mövqeyini möhkəmləndirməklə yanaşı, insan resurslarının inkişafına və əməkdaş məmnuniyyətinə verdiyi önəmi də bir daha təsdiqləyir.

https://innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_d84585c0c61f7753805a15889_o.jpg
Azerbaijan Airlines, входящий в AZCON Holding, впервые получил международно признанный сертификат Great Place to Work®. Сертификат подтверждает, что авиакомпания соответствует международным стандартам в области корпоративной культуры и опыта сотрудников.
Сертификат Great Place to Work® присуждается по итогам независимой оценки, основанной на анонимных отзывах сотрудников. Он является одним из международно признанных показателей, отражающих уровень корпоративной культуры, доверия к руководству, удовлетворенности сотрудников, инклюзивности и человекоориентированного подхода к управлению. По результатам исследования около 80% сотрудников Azerbaijan Airlines, принявших участие в опросе, считают компанию надежным и комфортным местом для работы.
Национальный авиаперевозчик рассматривает человеческий капитал как одно из ключевых стратегических направлений развития и последовательно инвестирует в своих сотрудников. Компания продолжает поддерживать профессиональное развитие персонала, расширять возможности для непрерывного обучения и развития, создавать здоровую рабочую среду с равными возможностями, а также внедрять современные подходы к управлению.
«Этот сертификат имеет для нас особое значение, поскольку основан непосредственно на мнении наших сотрудников. Полученный результат является международным признанием доверия, которую нам удалось сформировать в Azerbaijan Airlines, а также подтверждением нашего последовательного внимания к развитию человеческого капитала. Мы и в дальнейшем будем расширять возможности для профессионального развития сотрудников и укреплять современную и инклюзивную корпоративную среду», — отметила директор по управлению персоналом Azerbaijan Airlines Эллада Алышова.
Получение сертификата Great Place to Work® впервые стало международным признанием долгосрочной стратегии Azerbaijan Airlines, направленной на развитие человеческого капитала. Сертификат укрепляет позиции авиакомпании как надежного работодателя и подтверждает ее приверженность развитию сотрудников и повышению их удовлетворенности работой.