https://www.innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_d84585c0c61f7753805a15889_o.jpg
AZCON Holding şirkətlərindən olan Azərbaycan Hava Yolları ilk dəfə beynəlxalq nüfuza malik “Great Place to Work” sertifikatına layiq görülüb. Bu sertifikat şirkətin əməkdaş təcrübəsi və təşkilati mədəniyyət sahəsində beynəlxalq səviyyədə tanınan standartlara cavab verdiyini təsdiqləyir.
“Great Place to Work®” sertifikatı əməkdaşların anonim rəyləri əsasında aparılan müstəqil qiymətləndirmənin nəticələrinə əsasən təqdim edilir və iş yeri mədəniyyəti, rəhbərliyə etimad, əməkdaş məmnuniyyəti, inklüzivlik və insan mərkəzli idarəetmə prinsiplərinin beynəlxalq səviyyədə tanınan göstəricilərindən hesab olunur. Qiymətləndirmənin nəticələrinə əsasən, sorğuda iştirak edən Azərbaycan Hava Yolları əməkdaşlarının təxminən 80 faizi şirkəti işləmək üçün etibarlı və müsbət iş mühiti kimi qiymətləndirib.
Milli aviadaşıyıcı insan kapitalını strateji inkişaf istiqamətlərindən biri kimi müəyyən edib və bu sahəyə ardıcıl investisiya yatırır. Şirkət əməkdaşların peşəkar inkişafının dəstəklənməsi, davamlı təlim və inkişaf imkanlarının genişləndirilməsi, bərabər imkanlar yaradan sağlam iş mühitinin təşviqi, eləcə də müasir idarəetmə yanaşmalarının tətbiqi istiqamətində fəaliyyətini ardıcıl şəkildə davam etdirir.
“Bu sertifikat bizim üçün xüsusi əhəmiyyət daşıyır, çünki birbaşa əməkdaşlarımızın rəylərinə əsaslanır. Bu nəticə Azərbaycan Hava Yollarında etimada əsaslanan iş mühitinin və insan kapitalının inkişafına verdiyimiz önəmin beynəlxalq səviyyədə tanınmasının göstəricisidir. Qarşıdakı dövrdə də əməkdaşlarımız üçün inkişaf imkanlarını genişləndirməyə və müasir, inklüziv iş mühitini daha da gücləndirməyə davam edəcəyik”, – deyə Azərbaycan Hava Yollarının insan resursları direktoru Ellada Alışova bildirib.
İlk dəfə əldə olunan “Great Place to Work” sertifikatı Azərbaycan Hava Yollarının insan kapitalının inkişafına yönəlmiş uzunmüddətli strategiyasının beynəlxalq səviyyədə tanınmasının göstəricisidir. Bu nəticə şirkətin etibarlı işəgötürən kimi mövqeyini möhkəmləndirməklə yanaşı, insan resurslarının inkişafına və əməkdaş məmnuniyyətinə verdiyi önəmi də bir daha təsdiqləyir.

https://innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_d84585c0c61f7753805a15889_o.jpg
Azerbaijan Airlines, part of AZCON Holding, has earned the internationally recognized Great Place to Work® Certification for the first time. The certification confirms that the airline meets internationally recognized standards in employee experience and organizational culture.
The Great Place to Work® Certification is awarded based on the results of an independent assessment that relies on anonymous employee feedback. It is one of the internationally recognized benchmarks for evaluating workplace culture, trust in leadership, employee satisfaction, inclusiveness, and people-centered management practices. According to the survey results, approximately 80% of Azerbaijan Airlines employees who participated in the survey consider the company a positive and trustworthy place to work.
As Azerbaijan's national carrier, Azerbaijan Airlines regards human capital as one of its key strategic priorities and continues to invest consistently in its people. The company remains committed to supporting employees' professional growth, expanding continuous learning and development opportunities, fostering a healthy workplace with equal opportunities, and implementing modern management practices.
"This certification is particularly meaningful to us because it is based directly on the feedback of our employees. The result reflects the international recognition of the trust-based workplace we have built at Azerbaijan Airlines and our ongoing commitment to developing our people. We will continue to expand development opportunities for our employees and further strengthen a modern, inclusive working environment," said Ellada Alishova, Human Resources Director of Azerbaijan Airlines.
Receiving the Great Place to Work® Certification for the first time reflects the international recognition of Azerbaijan Airlines' long-term strategy focused on developing human capital. The certification further strengthens the airline's position as a trusted employer and reaffirms its commitment to employee development and satisfaction.