https://www.innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_0bd653d1413fdf2d7c6d9da21_o.jpg
Bakcell və Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun birgə tərəfdaşlığı çərçivəsində həyata keçirilən "İnnovasiya və Süni İntellekt" üzrə təqaüd proqramının qalibləri ilə rəsmi görüş keçirilib.
Tədbirin əsas məqsədi proqramın qaliblərini bir araya gətirərək onları təşəbbüsün növbəti mərhələsi ilə tanış etmək, innovasiya və süni intellekt sahəsində mövcud imkanlar, gələcək inkişaf istiqamətləri və proqram çərçivəsində yaradılan perspektivlər ətrafında fikir mübadiləsi aparmaq olub. Görüş zamanı iştirakçılar Bakcell və Gənclər Fondunun gənclərin innovasiya potensialının inkişafına yönəlmiş strateji yanaşmaları barədə ətraflı məlumat əldə ediblər.
Bakcell və Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun birgə tərəfdaşlığı ilə keçirilən "İnnovasiya və Süni İntellekt" üzrə təqaüd proqramı ölkədə dayanıqlı innovasiya mühitinin inkişafını təşviq etməklə yanaşı, texnologiya sahəsində yüksək potensiala malik gənclərin yetişdirilməsinə və gələcəyin rəqabətqabiliyyətli insan kapitalının formalaşmasına dəstək göstərir.
Qeyd edək ki, təqaüd proqramına ümumilikdə 1851 müraciət daxil olub. Çoxmərhələli seçim prosesini uğurla tamamlayan 25 gənc təqaüd qazanıblar. Proqram müddətində qalib gənclər süni intellekt, data analitikası, proqramlaşdırma və UI/UX dizayn istiqamətləri üzrə tədris prosesinə cəlb olunacaq, nəzəri bilikləri real təcrübə ilə birləşdirmək imkanı qazanacaq və rəqəmsal transformasiyanın tələblərinə uyğun yüksəkixtisaslı mütəxəssis kimi yetişəcəklər.
Bakcell müxtəlif ölkələrdə və sahələrdə fəaliyyət göstərən NEQSOL Holding beynəlxalq şirkətlər qrupunun tərkibində olan Azerconnect Group-a daxildir.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_0bd653d1413fdf2d7c6d9da21_o.jpg
An official meeting was held with the winners of the “Innovation and Artificial Intelligence” scholarship program, implemented within the framework of the joint partnership between Bakcell and the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan.
The main purpose of the event was to bring together the program winners, introduce them to the next stage of the initiative, and exchange views on current opportunities, future development directions, and the prospects created within the program in the fields of innovation and artificial intelligence. During the meeting, participants received detailed information about the strategic approaches of Bakcell and the Youth Foundation aimed at developing the innovation potential of young people.
The “Innovation and Artificial Intelligence” scholarship program, carried out through the joint partnership of Bakcell and the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan, contributes to the development of a sustainable innovation environment in the country, while also supporting the training of young people with high potential in the technology sector and the formation of competitive human capital for the future.
It should be noted that a total of 1,851 applications were submitted for the scholarship program. As a result of a multi-stage selection process, 25 young people were awarded scholarships. Throughout the program, the winners will participate in training in artificial intelligence, data analytics, programming, and UI/UX design, gain the opportunity to combine theoretical knowledge with practical experience, and develop into highly qualified specialists who meet the demands of digital transformation.