https://www.innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_96c05b03e7d12ae4d111acf48_o.jpg
Ətraf mühitin mühafizəsi və ekoloji maarifləndirmənin artırılması məqsədilə TuranBank ASC Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin (ETSN) dəstəyi ilə növbəti ekoloji aksiyasını həyata keçirib. “TuranBank ilə təmiz sahillər” adlı layihə çərçivəsində baş tutan aksiyada bank əməkdaşları və ekokönüllülər Bilgəh qəsəbəsinin sahilboyu ərazisində geniş təmizlik işləri aparıb, müxtəlif növ tullantıların toplanması işlərində iştirak edərək ərazinin daha təmiz və istirahət üçün əlverişli vəziyyətə gətirilməsinə töhfə veriblər.
Qeyd edək ki, layihənin əsas məqsədi dəniz sahillərinin məişət tullantıları ilə çirklənməsinin qarşısını almaq, Xəzər dənizinin ekoloji vəziyyətini yaxşılaşdırmaq və ictimaiyyətin diqqətini ətraf mühitin qorunmasına yönəltməkdir.
Mütəmadi olaraq korporativ sosial məsuliyyət (KSM) layihələri həyata keçirən TuranBank bu təşəbbüslə ekoloji davamlılığa və ölkəmizin təbii sərvətlərinin qorunmasına töhfə verməyi hədəfləyir.
TuranBank bundan sonra da Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi ilə birgə ətraf mühit naminə görülən tədbirlərdə aktiv iştirak edərək, ekoloji ekosistemin bərpası, təbiətin mühafizəsi və yaşıl iqtisadiyyatın təşviqi istiqamətindəki fəaliyyətini genişləndirərək cəmiyyət üçün faydalı layihələrə imza atmaqda davam edəcək.
1992-ci ildən etibarən fəaliyyət göstərən TuranBank 22 satış nöqtəsi ilə fərdi və korporativ müştərilərin xidmətindədir. Bankın təqdim etdiyi yeni xidmətlə bağlı ətraflı məlumatı rəsmi veb səhifəsini və ya sosial şəbəkələrdəki (Feysbuk, İnstaqram və s.) səhifələrini izləyərək əldə edə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_96c05b03e7d12ae4d111acf48_o.jpg
С целью охраны окружающей среды и повышения экологической осведомленности ОАО «ТуранБанк» при поддержке Министерства экологии и природных ресурсов (МЭПР) реализовало очередную экологическую акцию. В рамках проекта «Чистые берега с ТуранБанком» сотрудники банка и эко-волонтеры провели масштабные работы по очистке прибрежной зоны поселка Бильгя. Приняв участие в сборе различных видов отходов, они внесли свой вклад в благоустройство территории, сделав ее более чистой и пригодной для отдыха.
Отметим, что главной целью проекта является предотвращение загрязнения морских побережий бытовыми отходами, улучшение экологического состояния Каспийского моря и привлечение внимания общественности к охране окружающей среды.
Регулярно реализуя проекты в сфере корпоративной социальной ответственности (КСО), ТуранБанк посредством данной инициативы стремится внести вклад в экологическую устойчивость и сохранение природных ресурсов нашей страны.
ТуранБанк и впредь будет активно участвовать в мероприятиях по охране окружающей среды совместно с Министерством экологии и природных ресурсов. Банк продолжит расширять свою деятельность в направлении восстановления экологической экосистемы, охраны природы и продвижения «зеленой» экономики, реализуя полезные для общества проекты.
Функционирующий с 1992 года ТуранБанк обслуживает частных и корпоративных клиентов через 22 точки продаж. Подробную информацию о новых услугах Банка можно получить на его официальном сайте или на страницах в социальных сетях (Facebook, Instagram и др.).