https://www.innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_70eaa789e4bffdc5566304c86_o.jpg
AccessBank ölkədə qadın sahibkarlığının inkişafına dəstək məqsədilə həyata keçirdiyi regional Access2Success təşəbbüsünü davam etdirir. Layihə çərçivəsində növbəti maarifləndirici görüş Xankəndidə fəaliyyət göstərən sahibkar xanımlar üçün təşkil olunub.
Access2Success layihəsinin məqsədi Qarabağ bölgəsində fəaliyyət göstərən qadın sahibkarların biznes bilik və bacarıqlarının inkişafına dəstək olmaq, onların sahibkarlıq fəaliyyətini daha inamlı və dayanıqlı şəkildə inkişaf etdirmələrinə töhfə verməkdir.
Qarabağ Təlim Mərkəzinin təşkilati dəstəyi ilə keçirilən tədbirdə iştirakçılar üçün biznes fəaliyyətinin müxtəlif istiqamətlərini əhatə edən təlim sessiyaları təşkil edilib. Sessiyalar interaktiv formatda keçirilib, iştirakçılar praktiki nümunələri müzakirə edib, ekspertlərə suallar ünvanlayaraq mövzular ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar. AccessBank-ın mütəxəssisləri biznesin hüquqi əsasları və yoxlamalar, marketinq kommunikasiyaları, maliyyə savadlılığı, kredit məhsulları, eləcə də effektiv şəxsi təqdimat mövzularında bilik və təcrübələrini iştirakçılarla bölüşüblər.
Tədbirdə spiker qismində Qarabağ Ərazi Vergilər Baş İdarəsinin Vergi ödəyicilərinə xidmət şöbəsinin rəisi Orxan Ahənçi çıxış edib. O, sahibkarları vergi öhdəlikləri, hesabatlılıq tələbləri və qüvvədə olan qanunvericiliyin əsas məqamları barədə məlumatlandırıb, iştirakçıları maraqlandıran sualları cavablandırıb.
AccessBank üçün Access2Success təşəbbüsünün Xankəndidə həyata keçirilməsi xüsusi əhəmiyyət daşıyır. Qarabağda fəaliyyət göstərən qadın sahibkarlarla bir araya gəlmək, onların peşəkar inkişafına dəstək olmaq və regionda sahibkarlığın güclənməsinə töhfə vermək qürurvericidir. AccessBank qadın sahibkarlığının inkişafına yönəlmiş maarifləndirici və dəstəkləyici təşəbbüslərini bundan sonra da ölkənin müxtəlif regionlarında davam etdirəcək.
Bankın xidmətləri haqqında daha ətraflı məlumat əldə etmək üçün 151 Əlaqə Mərkəzinə zəng etmək, həmçinin www.accessbank.az saytına və ya bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə www.accessbank.az müraciət edə bilərsiniz.

https://www.innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_70eaa789e4bffdc5566304c86_o.jpg
AccessBank продолжает реализацию региональной инициативы Access2Success, направленной на поддержку развития женского предпринимательства в Азербайджане. Очередной образовательный тренинг в рамках проекта состоялся в городе Ханкенди и объединил женщин-предпринимателей в Карабахском регионе.
Проект Access2Success направлен на развитие профессиональных знаний и предпринимательских навыков женщин, работающих в Карабахе, а также на поддержку их уверенного и устойчивого развития в бизнесе.
Мероприятие прошло при организационной поддержке Карабахского учебного центра. Для участниц были организованы обучающие сессии по ключевым направлениям ведения бизнеса. Тренинги проходили в интерактивном формате и включали разбор практических кейсов, открытые дискуссии и сессии вопросов и ответов с экспертами. Специалисты AccessBank поделились с участницами знаниями и практическим опытом по вопросам правовых основ ведения бизнеса и проверок, маркетинговых коммуникаций, финансовой грамотности, кредитных продуктов, а также эффективной самопрезентации.
В качестве спикера мероприятия также выступил начальник отдела обслуживания налогоплательщиков Главного территориального налогового управления Карабаха Орхан Ахенчи. Он рассказал об основных налоговых обязательствах предпринимателей, требованиях к отчетности и действующих нормах законодательства, а также ответил на вопросы участниц.
Для AccessBank проведение инициативы Access2Success в Ханкенди имеет особое значение. Возможность встретиться с женщинами-предпринимателями Карабаха, поддержать их профессиональное развитие и внести вклад в укрепление предпринимательской среды региона является важной частью миссии Банка. AccessBank и в дальнейшем намерен реализовывать образовательные и поддерживающие инициативы, способствующие развитию женского предпринимательства в различных регионах страны.