https://www.innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_70eaa789e4bffdc5566304c86_o.jpg
AccessBank ölkədə qadın sahibkarlığının inkişafına dəstək məqsədilə həyata keçirdiyi regional Access2Success təşəbbüsünü davam etdirir. Layihə çərçivəsində növbəti maarifləndirici görüş Xankəndidə fəaliyyət göstərən sahibkar xanımlar üçün təşkil olunub.
Access2Success layihəsinin məqsədi Qarabağ bölgəsində fəaliyyət göstərən qadın sahibkarların biznes bilik və bacarıqlarının inkişafına dəstək olmaq, onların sahibkarlıq fəaliyyətini daha inamlı və dayanıqlı şəkildə inkişaf etdirmələrinə töhfə verməkdir.
Qarabağ Təlim Mərkəzinin təşkilati dəstəyi ilə keçirilən tədbirdə iştirakçılar üçün biznes fəaliyyətinin müxtəlif istiqamətlərini əhatə edən təlim sessiyaları təşkil edilib. Sessiyalar interaktiv formatda keçirilib, iştirakçılar praktiki nümunələri müzakirə edib, ekspertlərə suallar ünvanlayaraq mövzular ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar. AccessBank-ın mütəxəssisləri biznesin hüquqi əsasları və yoxlamalar, marketinq kommunikasiyaları, maliyyə savadlılığı, kredit məhsulları, eləcə də effektiv şəxsi təqdimat mövzularında bilik və təcrübələrini iştirakçılarla bölüşüblər.
Tədbirdə spiker qismində Qarabağ Ərazi Vergilər Baş İdarəsinin Vergi ödəyicilərinə xidmət şöbəsinin rəisi Orxan Ahənçi çıxış edib. O, sahibkarları vergi öhdəlikləri, hesabatlılıq tələbləri və qüvvədə olan qanunvericiliyin əsas məqamları barədə məlumatlandırıb, iştirakçıları maraqlandıran sualları cavablandırıb.
AccessBank üçün Access2Success təşəbbüsünün Xankəndidə həyata keçirilməsi xüsusi əhəmiyyət daşıyır. Qarabağda fəaliyyət göstərən qadın sahibkarlarla bir araya gəlmək, onların peşəkar inkişafına dəstək olmaq və regionda sahibkarlığın güclənməsinə töhfə vermək qürurvericidir. AccessBank qadın sahibkarlığının inkişafına yönəlmiş maarifləndirici və dəstəkləyici təşəbbüslərini bundan sonra da ölkənin müxtəlif regionlarında davam etdirəcək.
Bankın xidmətləri haqqında daha ətraflı məlumat əldə etmək üçün 151 Əlaqə Mərkəzinə zəng etmək, həmçinin www.accessbank.az saytına və ya bankın müxtəlif sosial şəbəkələrdə olan səhifələrinə www.accessbank.az müraciət edə bilərsiniz.

https://innews.az/uploads/news/2026-07/_innews_70eaa789e4bffdc5566304c86_o.jpg
AccessBank continues its regional Access2Success initiative aimed at supporting the development of women’s entrepreneurship in the country. As part of the project, the next educational meeting was organized for women entrepreneurs operating in Khankendi.
The purpose of the Access2Success project is to support the development of business knowledge and skills among women entrepreneurs operating in the Karabakh region and to contribute to the more confident and sustainable growth of their entrepreneurial activities.
Held with the organizational support of the Karabakh Training Center, the event featured training sessions covering various areas of business activity. The sessions were conducted in an interactive format, allowing participants to discuss practical examples, address questions to experts, and exchange views on the topics covered. AccessBank specialists shared their knowledge and experience with participants on the legal foundations of business and inspections, marketing communications, financial literacy, credit products, and effective self-presentation.
The event also featured Orkhan Ahanсhi, Head of the Taxpayer Services Department of the Karabakh Territorial Main Tax Department, as a speaker. He informed entrepreneurs about tax obligations, reporting requirements, and key aspects of the applicable legislation, as well as answered participants’ questions.
The implementation of the Access2Success initiative in Khankendi holds special significance for AccessBank. It is a source of pride to come together with women entrepreneurs operating in Karabakh, support their professional development, and contribute to strengthening entrepreneurship in the region. AccessBank will continue its educational and supportive initiatives aimed at the development of women’s entrepreneurship across various regions of the country.