Azərbaycan Hava Yolları Qazaxıstanın Atırau və Aktöbə şəhərlərinə birbaşa müntəzəm reyslərə başlayır. Yeni istiqamətlər Azərbaycan ilə Qazaxıstan arasında nəqliyyat əlaqələrinin genişləndirilməsinə və sərnişinlər üçün səyahət imkanlarının artırılmasına xidmət edəcək. Yeni istiqamətlərə biletlər artıq satışdadır.
Atırau istiqamətində İlk reys 16 avqust 2026-cı il, Aktöbə istiqamətində isə 16 sentyabr 2026-cı il tarixində həyata keçiriləcək. Bakı-Atırau-Bakı marşrutu üzrə uçuşlar həftədə 4 dəfə, bazar ertəsi, çərşənbə axşamı, cümə və bazar günləri həyata keçiriləcək. Bakı-Aktöbə-Bakı marşrutu üzrə isə həftədə 3 dəfə, bazar ertəsi, çərşənbə axşamı və cümə günləri yerinə yetiriləcək.
Yeni reyslər Qərbi Qazaxıstanın mühüm iqtisadi mərkəzlərinə birbaşa hava əlaqəsi yaradaraq işgüzar səfərləri daha rahat edəcək, eyni zamanda turizm və humanitar mübadilənin inkişafına əlavə imkanlar açacaq.
Atırau Qazaxıstanın neft-qaz sənayesinin əsas mərkəzlərindən biri və Xəzəryanı regionun əsas iqtisadi şəhərlərindən hesab olunur . Aktöbə isə sənaye, logistika və ticarət sahələrində inkişaf etmiş infrastrukturu ilə ölkənin mühüm regional mərkəzlərindən biridir.
Aviabiletləri rəsmi www.azal.az saytından, aviaşirkətin mobil tətbiqindən, kassalarından və akkreditə olunmuş agentliklərdən əldə edə bilərsiniz.

Azerbaijan Airlines (AZAL) открывает прямые регулярные рейсы в города Атырау и Актобе (Казахстан). Новые направления будут способствовать расширению транспортного сообщения между Азербайджаном и Казахстаном, а также предоставят пассажирам больше возможностей для путешествий. Билеты на новые рейсы уже поступили в продажу.
Первый рейс в Атырау состоится 16 августа 2026 года, а первый рейс в Актобе — 16 сентября 2026 года. Полеты по маршруту Баку – Атырау – Баку будут выполняться четыре раза в неделю — по понедельникам, вторникам, пятницам и воскресеньям. Рейсы по маршруту Баку – Актобе – Баку будут осуществляться три раза в неделю — по понедельникам, вторникам и пятницам.
Новые рейсы обеспечат прямое воздушное сообщение с ключевыми экономическими центрами Западного Казахстана, сделают деловые поездки более удобными, а также откроют дополнительные возможности для развития туризма и гуманитарных связей.
Атырау является одним из крупнейших центров нефтегазовой промышленности Казахстана и считается одним из важнейших экономических городов Прикаспийского региона. Актобе, в свою очередь, является одним из ключевых региональных центров страны с развитой промышленной, логистической и торговой инфраструктурой.
Приобрести авиабилеты можно на официальном сайте www.azal.az, в мобильном приложении авиакомпании, в билетных кассах AZAL и у аккредитованных агентств.